Ukrajina čelí masívnym leteckým útokom. V celej krajine je vyhlásený poplach. Niečo sa chystá?

Untitled 1 3

Ukrajina čelila v noci na štvrtok masívnemu leteckému útoku. Prvé poplašné sirény sa rozozvučali okolo 00:57 miestneho času a postupne sa k nim pridávali regióny po celej krajine. Dvadsať minút pred treťou hodinou ráno bol vyhlásený poplach pre celú Ukrajinu. Výbuchy bolo počuť v mnohých mestách po celej krajine vrátane Kyjeva, Ľvova, Dnepra a Odesy.

Záporožská jadrová elektráreň je po ruských náletoch bez prúdu, informuje Enerhoatom. Podľa nej je poškodené posledné vedenie spájajúce elektráreň so sieťou.

Letecké útoky zasiahli energetickú infraštruktúru v Odeskej oblasti na juhu a v Charkove na severovýchode krajiny, informuje Ukrajinska pravda.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Starosta Charkova Igor Terechov hlási zatiaľ 15 zásahov na mesto. V meste sú problémy s elektrickou energiou a ruské sily útočia na energetickú infraštruktúru. „Informácie o obetiach a rozsahu škôd sa spresňujú,“ napísal na Telegrame charkovský gubernátor Oleh Sinehubov.

„Masívny raketový útok zasiahol energetickú infraštruktúru regiónu, poškodené boli aj obytné budovy,“ uviedol šéf Odeskej oblasti Maksym Marčenko, podľa ktorého bola aktivovaná aj protivzdušná obrana. Varoval obyvateľov, že sa očakáva druhá vlna útokov.

Kyjevom otriaslo niekoľko silných výbuchov. Starosta hlavného mesta Vitalij Kličko uviedol, že jeden z výbuchov bolo počuť v Holosijivskej štvrti na juhozápade Kyjeva. Ďalší výbuch bolo počuť z hlavného mesta krátko po 6:00 SEČ. Kličko potom informoval, že úder zasiahol Svjatošynský okres na západnom okraji mesta.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Mŕtvych hlásili aj zo Ľvovskej oblasti na západe krajiny. V Zolochivskej štvrti mesta zasiahla ruská raketa obytné domy, pričom zahynuli štyria ľudia.

Výbuchy počuli aj obyvatelia Mykolajova či Černihova.

Ruské vojská začali inváziu na Ukrajinu pred viac ako rokom. Začiatkom októbra minulého roka Moskva spustila pravidelné vlny rozsiahlych leteckých útokov zameraných na ukrajinské mestá a energetickú infraštruktúru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *