Takto vyzerá protest: Tisíce ľudí v Paríži protestuje proti vláde! Prevrátené autá na každom kroku

protest pariz

Celoštátny štrajk vo Francúzsku od utorka spôsobil značné poruchy vrátane zastavenia vlakov, zatvorených prístavov, prázdnych škôl, zrušených a meškajúcich letov, neodvezeného odpadu a zatvorených ropných rafinérií.

Viac ako milión ľudí sa zúčastnilo na protestoch proti návrhu prezidenta Emmanuela Macrona zvýšiť vek odchodu do dôchodku na 64 rokov. Očakáva sa, že štrajk bude pokračovať až do stredy.

„Ide o to, aby sa Francúzsko zastavilo,“ povedal Fabrice Michaud z odborového zväzu železničiarov CGT.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Odbory vyhlásili národný deň štrajku už po šiesty raz v tomto roku. „Mnohé protestné zhromaždenia prilákali väčšie davy ako tie, ktoré sa organizovali od polovice januára, vrátane Marseille, jedného z najväčších francúzskych miest,“ uviedol The Guardian.

Marin Guillotin, zástupca odborov FO v rafinérii Donges v západnom Francúzsku, zdôraznil: „Všetci sme tvrdo pracovali, aby sme sa dostali na trh:

„Skutočný boj sa začína teraz.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Neboli sme vypočutí ani vypočutí. Používame jediný prostriedok, ktorý nám zostal: je to tvrdý štrajk… nevzdáme sa.“

Macronov návrh na predĺženie veku odchodu do dôchodku sa stretol so značným odporom verejnosti. Cieľom návrhu je zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov a zvýšiť počet rokov zamestnania potrebných na získanie nároku na plný dôchodok. V súčasnosti sa o ňom diskutuje vo francúzskom Senáte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *