Pomáha naozaj Coca-Cola proti hnačke?

coca cola hnacka

Je kola naozaj dobrá na žalúdočnú chrípku a oplatí sa ju piť, ak ste ňou náhodou ochoreli? Alebo je to len škodlivý mýtus a nemali by ste ju piť za žiadnych okolností? Mnohí ľudia celkom nevedia, čo to vlastne je a čo si o nej majú myslieť (zdroj: genialne)

Pomáha Coca-cola pri žalúdočných problémoch?

Na sociálnych sieťach veľa ľudí píše o tom, že keď boli chorí na črevnú chrípku, pili kolu a pomohlo im to. Nezvracali po nej ako po iných nápojoch a cítili sa dobre. Na druhej strane vieme, že kola je nezdravá a piť ju počas vážnej choroby sa zdá prinajmenšom zvláštne. Aká je teda v skutočnosti?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vôbec to nie je káva, ktorá vyplavuje horčík z tela. Na vine sú iné nápoje

Ako sa dá zistiť, či mám žalúdočnú chrípku?

Žalúdočná chrípka, niekedy nazývaná aj črevná chrípka, je nepríjemné ochorenie. Zvyčajne sa prejavuje silným zvracaním (vylúčite prakticky všetko vrátane tekutín) a hnačkou. A tiež horúčkou, silnými bolesťami brucha a celkovou slabosťou organizmu.

Žalúdočná chrípka je zvyčajne vírusového pôvodu. Zvyčajne trvá jeden až tri dni, potom celkom neočakávane sama odumrie. V ťažších prípadoch však niekedy trvá až 10-14 dní. Niektorí ľudia si ju mýlia s otravou jedlom, ale dá sa od nej ľahko odlíšiť podľa niekoľkých kľúčových vecí. V prvom rade sa pri žalúdočnej chrípke vyskytuje tmavý moč a znížená tvorba moču, ako aj sucho v ústach, nadmerný smäd a závraty.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete najlepšiu úrodu? Pozbierajte v lese toto a zalejte tým sadenice

Účinkuje kola skutočne na žalúdočnú chrípku?

Cola nie je zdravý nápoj a zvyčajne má na náš organizmus negatívny vplyv. V prípade žalúdočnej chrípky je však skutočne užitočná. Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam nás nenúti zvracať – ako to robí väčšina tekutín počas žalúdočnej chrípky. Je preto dobrou voľbou, ako telu poskytnúť aspoň malú hydratáciu. Takto nám môže pomôcť prekonať najťažšie chvíle počas choroby. Môže rozpúšťať pretrvávajúce, nestrávené cudzie telesá v žalúdku. Lekári nás však varujú, aby sme ho neužívali, ak žalúdočná chrípka, ktorou trpíme, patrí medzi tie najťažšie. V takom prípade však môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *