Popri tejto zelenine vysádzajte aj petržlenovú vňať. Koreň a petržlen budú obrovské

petrzlen sadenie

Neexistuje chutnejšia zelenina ako tá, ktorá sa pestuje v domácej záhrade. Preto už na jar začíname pripravovať zeleninové záhony na novú úrodu. Petržlen je jednou zo zeleniny, ktorú môžeme zasadiť ako prvú.

Musíme jej však zabezpečiť správne podmienky na rast. Ak ich vysadíme touto zeleninou, úroda bude obrovská.

Petržlen má rád úrodnú, humusovitú pôdu

Petržlen je jednou zo zeleniny, ktorú môžeme zasadiť skoro na jar priamo do pôdy. Pôdu však musíme predtým riadne pripraviť. Na tento účel ju treba po zime nakypriť a následne prihnojiť kompostom.

Ideálna pôda pre petržlen by mala mať mierne kyslú až neutrálnu reakciu. Je dôležité, aby bola bohatá na humus a živiny, ako sú dusík, draslík, fosfor. Po výseve nesmieme zabudnúť na pravidelné pletie a zalievanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí tento trik a potkany budú z vášho domu utekať ako o život

Aby petržlen krásne rástol a bol veľký a chutný, oplatí sa spolu s touto zeleninou vysádzať aj petržlenovú vňať. Tá ešte viac stimuluje rast hľúz. Vďaka tomu je zaručená bohatá úroda.

Vysaďte toto popri petržlene a úroda bude obrovská

Petržlen vždy vysádzajte spolu s reďkovkami. Prečo? Po prvé, ušetrí to veľa miesta. Zelenina si navzájom neprekáža a môžete ju zasadiť na rovnaký záhon. Reďkovka rastie oveľa rýchlejšie, takže označí miesto, kde je zasiata petržlenová vňať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete na čo slúži malá dierka v papierovom pohári na kávu?

Najdôležitejšie však je, že reďkovka svojím rozptylom prevzdušňuje a kyprí pôdu, čo má petržlen veľmi rád a potom začne intenzívne rásť. Koreň a a petržlen budú obrovské.

Ako vysádzať petržlen spolu s reďkovkami? Kľúčom k úspechu je technika

Pred výsevom zmiešajte semená petržlenu a reďkovky. Potom ich zasaďte maximálne 1 cm hlboko. Hlbšie diery v záhone spôsobia, že reďkovka bude deformovaná a petržlen bude slabý alebo vôbec nevyrastie.

Petržlen vysádzajte spolu s reďkovkami v marci, najneskôr začiatkom apríla. Keď je jar suchá, záhon pravidelne zalievajte. Petržlen v substráte bez vody bude veľmi nešťastný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *