• 18 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Posypte, chvíľu počkajte a opláchnite. Plesne v kuchyni a kúpeľni zmiznú hneď

Posypte, chvíľu počkajte a opláchnite. Plesne v kuchyni a kúpeľni zmiznú hneď

Poznáte čierne škvrny na silikónových spojoch? Nemáme dobré správy – je to pleseň. Mali by ste sa jej čo najskôr zbaviť. Navrhujeme, ako účinne odstrániť pleseň zo silikónu pomocou výrobkov, ktoré už pravdepodobne máte doma.

Plesne na kúpeľňových škárach sú častým problémom. Jej odstránenie, najmä ak to neurobíte hneď, môže byť náročné a vyžaduje si žieravé výrobky. Našťastie existuje niekoľko osvedčených patentov, ktoré v takýchto situáciách pomáhajú.

Odkiaľ sa berie pleseň na kúpeľňovom silikóne?

Plesne spôsobuje vlhkosť. Bohužiaľ, v kúpeľni nie je o vlhkosť núdza. Najzraniteľnejšími miestami sú silikónové spoje v sprche a tiež v okolí vane alebo umývadla. Aby ste predišli vzniku plesní, mali by ste zabezpečiť dostatočné vetranie.

Pravidelne kontrolujte, či vetracia mriežka funguje správne. Na druhej strane, po kúpaní nechajte dvere otvorené, aby vlhkosť mohla rýchlejšie uniknúť. Po kúpaní alebo použití umývadla je tiež dobré utrieť silikónové spoje. Týmito postupmi predídete vzniku plesní. Ak sa však už na silikóne objavili malé (alebo pomerne veľké) čierne škvrny, môžete sa ich zbaviť pomocou niektorého z osvedčených patentov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Ako odstrániť pleseň zo silikónu pomocou žieravín?

Boj proti plesniam na škárach si vyžaduje použitie veľmi silných prostriedkov. V obchodoch nájdete množstvo fungicídnych prípravkov. Zvyčajne ich stačí naniesť na škáry približne na 15 až 20 minút a potom ich zmyť. Dobre poslúži aj čistiaci prostriedok na WC na báze chlóru. V tomto prípade by mu mal byť silikón vystavený niekoľko hodín.

Po uplynutí tejto doby by ste mali prípravok zmyť vodou. Použitie bielidla na plesne je rovnako účinné. Naneste ho na vatu a aplikujte na napadnuté miesta na silikóne. Nechajte ho pôsobiť niekoľko hodín a potom bielidlo zmyte vodou. Výsledok by mal byť vo všetkých prípadoch rovnaký – dokonale čistá malta bez stopy po plesni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto s vodou a pleseň z vašich stien zmizne. Má to doma každý

Ako inak môžete odstrániť pleseň zo silikónu?

Existujú aj iné spôsoby boja proti plesni v kúpeľni.

  • Zmiešajte 2/3 šálky čpavku s 2 čajovými lyžičkami jedlej sódy. Odvar nalejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte ho na škárovaciu hmotu alebo silikón. Počkajte hodinu a potom pleseň zotrite. Zo silikónu by sa mala ľahko odstrániť.
  • Použite zubnú pastu, ktorá má abrazívne a bieliace vlastnosti. Jednoducho ňou vydrhnite škárovaciu hmotu a silikón pomocou starej zubnej kefky.
  • Škárovaciu hmotu posypte práškom do pečiva. Počkajte 20 minút a začnite drhnúť zubnou kefkou alebo obyčajnou mokrou špongiou. Po skončení opláchnite zvyšky prášku vodou.

Podobné články

Zbavte sa plesní vo vašom dome prípravkom z lekárne za jedno euro

Zbavte sa plesní vo vašom dome…

Ako odstrániť pleseň, ktorá sa objavila…
Táto nákaza vám môže zničiť celú úrodu paradajok. Takto sa jej zbavíte

Táto nákaza vám môže zničiť celú…

Pleseň zemiaková, ktorá sa objaví na…
Nechávate si takto v kúpeľni uteráky? Dávajte si veľký pozor na toto

Nechávate si takto v kúpeľni uteráky?…

Podľa štatistík si väčšina ľudí uteráky…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *