Namočte uterák, obtočte ho okolo fľaše a vložte do mrazničky. Je to luxus na dovolenke

mraziak flasa

Je horúco a vy chcete rýchlo uhasiť smäd chladným nápojom. Vloženie fľaše do chladničky je síce účinné, ale trvá príliš dlho. Tento proces je možné urýchliť, len musíte vedieť ako!

Keď udrú horúčavy, dostatočná hydratácia je kľúčom k ich prežitiu. Bez správneho množstva tekutín nie je naše telo schopné správne fungovať. Vychladený nápoj je pre rozpálené telo úľavou, preto je dobré mať v chladničke vychladenú fľašu. Ak ste ju tam zabudli vložiť a chcete si narýchlo niečo schladiť, existuje spôsob, ako to urobiť.

Primeraná hydratácia počas horúčav

Európska agentúra pre bezpečnosť potravín vyzýva ľudí, aby počas dní, keď na nich dopadá silné slnko, skonzumovali minimálne dva litre tekutín. Menej môže spôsobiť problémy s náladou vrátane silných bolestí hlavy, nevoľnosti, zmätenosti a celkovej slabosti. Ide o príznaky zhoršených metabolických procesov, trávenia a vstrebávania. Určite sa tak nechcete cítiť, preto sa uistite, že máte vodu vždy po ruke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Ako si doma rýchlo schladíte nápoj?

Predstavte si túto situáciu: idete na kúpalisko, ale tesne pred odchodom si uvedomíte, že vaša voda je teplá a vonku mrzne. Pitie takéhoto nápoja nevyzerá ako nič príjemné. Existujú dva spôsoby, ako ochladiť fľaše doslova za 15 minút.

Prvým je dať do misky poriadnu dávku ľadu, trochu vody a dve lyžice kuchynskej soli. Slané korenie naruší kryštalizačnú štruktúru ľadu a rozpustí ho expresnou rýchlosťou. Fľaše v takomto kúpeli majú šancu sa lepšie a hlavne rýchlejšie schladiť. Ďalším trikom je použitie papierových utierok, ktoré zvyčajne používate na utieranie rovných povrchov. Jednoducho namočte uterák do studenej vody a obtočte ho okolo fľaše alebo plechovky. Takýto nápoj potom vložíte do mrazničky a necháte ho tam 15 minút.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Po uplynutí tejto doby dokáže voda v utierke zmrznúť, čím sa nápoje rýchlejšie ochladia. Ak chcete udržať čo najnižšiu teplotu čo najdlhšie, fľaše uložte hlboko do tašky, aby neprišli do kontaktu so slnečnými lúčmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *