• 18 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Veľmi dobré hnojivo pre vaše rastliny a úplne zadarmo

Veľmi dobré hnojivo pre vaše rastliny a úplne zadarmo

Každá rastlina, či už ju máte v záhrade alebo na parapete v kvetináči, potrebuje výživu. Pravidelný prísun živín má pozitívny vplyv na ich rast. Takúto výživu si môžete vyrobiť sami. Tu je recept na domáce hnojivo pre rastliny.

Zabudnite na hnojivá zo záhradných obchodov. Siahnite po organických roztokoch a prírodných hnojivách vyrobených z produktov, ktoré máte doma. Vyskúšajte naše odporúčané domáce hnojivo pre rastliny.

Recept na domáce krmivo pre rastliny

Makrónky majú svojich fanúšikov po celom svete, ktorí ich konzumujú v rôznych podobách. Najčastejšie sa pripravuje s rôznymi omáčkami, olejom, syrom alebo vo forme lasagní. V Poľsku ho varíme napríklad ako prídavok do vývaru. Zistili sme, že cestoviny, či skôr voda z cestovín, sa dajú využiť nielen v kuchyni, ale aj v záhradníctve.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takýto hnus predávali Slovákom v predajni Lidl. Keď uvidíte to mäso, príde vám zle

Môžete ju použiť na výrobu domáceho hnojiva pre vaše rastliny. Stačí, ak ňou po vychladnutí zalejete rastliny. Je to skvelá výživa, pretože okrem škrobu obsahuje množstvo prvkov a ďalších živín, ktoré rastliny potrebujú na svoj rast. Je tu však malé „ale“! Nesmie obsahovať soľ, takže cestoviny budete môcť osoliť až po tom, ako ich precedíte. V opačnom prípade rastliny prestanú prijímať vodu a začnú vädnúť a odumierať!

Voda na cestoviny a jej použitie

Možnosti jej využitia sa nekončia len pri výrobe hnojiva. Existuje ich oveľa viac, než by ste si mysleli. Vodu z cestovín môžete použiť napríklad na prípravu vývaru na varenie. Dá sa použiť aj na zahustenie omáčok, dokonca lepšie ako múka. Môžete v nej tiež variť zeleninu. Mimo kuchyne sa voda z cestovín dá využiť v domácich kúpeľoch. Namočte si do nej nohy a zistíte, že pokožka na nohách je po vybratí a osušení príjemne hladká. Môže tiež pomôcť pri opuchoch na chodidlách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák našiel trik, ako mať paradajky čerstvé mesiace. Stačí urobiť toto

Ak ju použijete ako oplachovač vlasov, vyživí poškodené, suché a chýbajúce pramene. Ak máte mastnú pokožku na tvári, denne si ju utierajte vatovým tampónom namočeným v pastovej vode a na problém zabudnete! Nahradí nejeden krém z drogérie, takže sa môžete starať o svoju pleť a ešte aj ušetriť!

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *