• 18 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Čo orezávať v auguste? Tieto stromy a kríky potrebujú vašu pozornosť

Čo orezávať v auguste? Tieto stromy a kríky potrebujú vašu pozornosť

August je mesiacom intenzívnej práce v záhrade. Ak si myslíte, že koniec leta znamená koniec práce v záhrade, veľmi sa mýlite. Práve v tomto mesiaci je práca v záhrade najintenzívnejšia a kosenie trávy je oddychom v porovnaní s tým, čo je potrebné urobiť.

V auguste je potrebné orezávať mnohé kríky a stromy. Čo orezávať v auguste? Tomu sa budeme venovať v dnešnom materiáli. Tiež si naostrite nožnice a vezmite do rúk zápisníky, pretože práce je naozaj veľa.

Čo treba v auguste v záhrade orezávať?

August je mesiac, keď je v záhrade veľa práce. Čo striháte v záhrade v auguste? Predovšetkým kríky, stromy a niektoré druhy kvetov. Pri niektorých pôjde o striktné preriedenie, pri iných o zabezpečenie ich lepšieho rastu v nasledujúcej sezóne.

Čo orezávať v záhrade v auguste? Na konci dovolenkovej sezóny sa oplatí prerezávať najmä ihličnany a živé ploty. Teplé letné večery a rána sú na tento druh práce v záhrade priaznivé. Strihanie živých plotov a ihličnanov je umenie samo o sebe.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vylejte toto na vodný kameň a okamžite zmizne. Máte to doma každý

Na jednej strane má za cieľ vytvarovať ker podľa našich predstáv, na druhej strane ho má stimulovať k správnemu rastu v nasledujúcej sezóne. Neupravený živý plot spoznáte práve podľa toho, že namiesto toho, aby tvoril listnatú stenu, je preriedený a ľahko v ňom uvidíte hrubé konáre.

Čo zastrihávať v auguste? Čas na starostlivosť o ruže

Čo zastrihnúť v auguste v okrasnej záhrade? Stojí za to zamerať sa najmä na ruže. Prácu na nich začneme odstraňovaním odkvitnutých kvetov. To umožní rastline nasmerovať viac energie do tvorby nových púčikov a posilnenia koreňov.

Poškodené kvety a polámané vetvičky je dobré odstrániť veľmi ostrými záhradníckymi nožnicami. Tým, že ich budete strihať jedným rovnomerným pohybom, nepoškodíte zdravé vetvičky a kvety. Na to sa oplatí myslieť pri starostlivosti o ne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

Čo strihať v záhrade v auguste? Nezabudnite na stromy

Čo orezávať v auguste v záhrade pri ovocných stromoch? Tu sa oplatí zamerať na odstránenie takzvaného chradnutia. Čím viac slnečného svetla k rastline pustíte, tým lepšie sa jej bude dariť. Na tento účel sa oplatí urobiť rez, ktorý trochu presvetlí vnútro rastliny.

Hrušky a broskyne by sa mali prerezávať v auguste. To isté urobte aj pri záhradných kríkoch. Odstráňte všetky suché konáre a výhonky. Dokonale ich vytvarujeme a dbáme na to, aby sme rastlinu nepoškodili.

Nezabudnite, že okrasné kríky nesmú byť preriedené. Ak ich príliš skrátite, môžete spôsobiť, že rastlina bude mať horšie obdobie počas chladných zimných mesiacov. Milí čitatelia, čo sa podľa vás oplatí v auguste v záhrade prerezávať?

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *