Posypte toto po celej záhrade a slimáky sa vašich rastlín nedotknú

slimaky zahrada

Slimáky sa považujú za jedného z najnebezpečnejších škodcov v záhrade. Sú všežravé a ak môžu, zožerú akúkoľvek časť rastliny. Ako sa ich zbaviť?

Boj proti slimákom nie je jednoduchý. Škodcovia môžu zničiť rastliny už počas klíčenia. Zistite, ako sa slimákov a slizniakov ľahko zbaviť a zároveň pohnojiť svoju záhradu.

Slimáky a ulitníky vám zničia celú záhradu

Slimáky a ulitníky sa na prvý pohľad zdajú byť neškodné. V skutočnosti sú však jedným z najhorších škodcov v záhrade. Za všetko môže ich strava. Dokážu zamoriť vašu záhradu už v ranom štádiu.

Tento nenápadný škodca sa živí doslova všetkým. Nasýtia ich listy, výhonky rastlín, cibuľky, a dokonca aj semená a hľuzy. S obľubou si pochutnávajú aj na kvetoch a ovocí, preto sa oplatí už teraz premýšľať o tom, ako sa ich zbaviť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma všetci. Dajte to do vody a striekajte na vošky

Boj proti slimákom nie je jednoduchý. Neboja sa mnohých prípravkov na ochranu rastlín. Škodcovia však majú slabinu, ktorú môžeme využiť. Existuje jeden jednoduchý spôsob, ako ich zo záhrady vyhnať.

Čadičová múčka proti slimákom

Slimákov sa môžeme zbaviť použitím jedného prípravku. Pomôže nám nielen vyhnať škodcu, no zároveň obohatí pôdu o cenné živiny.

Čadičová múčka je bezpečná pre ľudí aj zvieratá. Nemusíme aplikovať ochrannú fóliu. Čadičovou múčkou môžeme bez problémov posypať záhony a znížiť tak počet slimákov a ulitníkov v záhrade.

Čadičová múčka vytvorí bariéru, ktorá účinne odradí slimáky. Ako to vlastne funguje? Slimáky a ulitníky nebudú môcť vďaka bariére z múčky preniknúť do rastlín. Rýchlo začnú zo záhrady miznúť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obyčajnú vodu nestačí piť počas horúčav. Hydratujte sa tým, čo máte všetci doma

Slimáky a ulitníky nenávidia čadičovú múčku

Slimákom a ulitníkom sa ťažko podarí preraziť cez záhon posypaný čadičovou múčkou. Múčka obalí ich telo a sťaží im prístup k rastlinám. Ako pokryť záhradu múčkou,

Spôsob použitia granúl proti slimákom závisí od účelu, na ktorý ich používate. Ak chcete odradiť slimáky a ulitníky od toho, aby sa predierali cez váš záhon, jednoducho ich posypte po okrajoch. Vytvoríte tak pre škodcov nepreniknuteľnú bariéru.

Okrem toho čadičová múčka hnojí pôdu. Keď ju rozsypete na trávnik, rýchlo si poradíte s machom a burinou. Čadičová múčka je úplne bezpečný výrobok, ktorý účinne odpudzuje nielen slimáky a ulitníky, ale aj vošky a iných škodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *