Toto je najmodernejšia črepníková rastlina sezóny. Musíte ju mať

rastlina

Táto nezvyčajná rastlina je skutočným hitom. Je mimoriadne odolná a môžete ju mať doma. Zamioculcas zamiifolia variegata je rovnako odolná ako odroda, ktorú tak dobre poznáme, a vyzerá šialene.

Môžete ju mať vo svojej zbierke. Všetci milovníci rastlín vám ju budú závidieť. Pozrite si požiadavky zamiokulkas zamiifolia variegata.

Nezvyčajný zamiokulkas do vašej zbierky

Takýto exemplár doma určite nemáte. Táto nezvyčajná črepníková rastlina sa bude vo vašej zbierke vynímať. Ak milujete klasickú odrodu zamiokulkas, musíte mať na parapete v obývačke aj zamiokulkas zamiifolia variegata.

Na rozdiel od klasickej odrody majú listy tejto rastliny jedinečné sfarbenie, ktoré upúta pozornosť. Hneď po prinesení exemplára domov by sme sa mali postarať o presadenie. Aké sú jej požiadavky?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Zamioculcas zamiifolia variegata má podobné nároky ako jej klasická odroda. Nemá rada príliš veľa vody. Kam je najlepšie umiestniť rastlinu? V tomto prípade je kľúčová striedmosť.

Aký typ stanovišťa pre zamiokulkas?

Zamioculcas pochádza z východnej Afriky, ale to neznamená, že najlepším miestom bude miesto plné slnka. Páliace slnko môže rastlinu poškodiť. Najlepšie bude rásť pri rozptýlenom svetle.

Pokiaľ ide o teplotu, zamiokulkas zle znáša teploty pod 8 stupňov Celzia. V ostatných podmienkach si poradí pokojne. Koľko stojí táto jedinečná odroda známej črepníkovej rastliny?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dávate si kávu s mliekom a cukrom? Pozrite sa, čo vám to robí s telom
rastlina crepnik

Koľko musíte zaplatiť za zamiokulkas zamiifolia variegata?

Unikátna odroda zamiokulkas stojí málo. Môžeme si vybrať medzi variantmi, ktoré majú viac alebo menej pigmentácie. Čím viac škvŕn na rastline, tým je drahšia. Koľko teda musíte zaplatiť?

Ceny zamiokulkas zamiifolia variegata sa pohybujú od 80eur do 100eur. Malú sadenicu si však môžete kúpiť aj oveľa lacnejšie. Na miestnych aukciách alebo v internetových obchodoch môžete kúpiť sadenicu za približne 10 až 20 eur.

Táto nezvyčajná rastlina bude skutočnou lahôdkou pre všetkých milovníkov rastlín a zároveň jedinečnou dekoráciou v obývačke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *