Posypte umývadlo múkou a neuveríte vlastným očiam, aký to má dobrý účinok

umyvadlo

Každý má inú techniku čistenia drezu. Niektorí sa spoliehajú na výrobky z obchodu, iní uprednostňujú domáce metódy. Ako čistíte svoj drez vy? Použite jednoduchý prípravok z kuchynskej skrinky, ktorý zažiari čistotou a odstráni drobné škrabance. Hoci sa tento trik zdá byť zvláštny, funguje a stojí za to ho vyskúšať.

Existuje mnoho spôsobov, ako vyčistiť drez a dodať mu lesk. Kým niektoré používajú výrobky zakúpené v obchode, iné sa spoliehajú na prírodné zložky, ktoré má väčšina z nás v kuchyni. Pred časom som videl tento patent u svojej svokry. Keď posypala drez múkou, najprv som si myslela, že si zo mňa robí žarty. Už niekoľko mesiacov to však pravidelne robím aj u nás doma.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na vrásky a nespavosť. Tento nálev je vynikajúci na upokojenie a omladenie

Ako mám vyčistiť drez? Použite múku z kuchyne

Trik s múkou je spoľahlivý, hoci sa na prvý pohľad môže zdať trochu absurdný. Ani ja som o ňom nebola presvedčená. Jednoducho utrite drez do sucha mäkkou handričkou, aby prípravok mohol naplno účinkovať, a posypte ho bielym práškom. Stačí 1/4 šálky alebo o niečo viac.

Chvíľu počkajte a jemne rozotrite múku po celej ploche mäkkou handričkou. Potom zvyšky jemne vydrhnite a opláchnite vodou z vodovodu. Rýchlo si všimnete, že nevzhľadné škrabance zmizli. V niektorých prípadoch môže drez dokonca vyzerať, akoby ho práve inštaloval profesionál. Táto metóda najlepšie funguje na povrchoch z nehrdzavejúcej ocele. Postup opakujte podľa potreby. Nič vám v tom nebráni, pretože múka je úplne prirodzená a neublíži vám.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Čo používate na leštenie drezu? Stačí niekoľko kvapiek

V prípade granitového drezu vám s leštením pomôže niekoľko kvapiek vybraného kuchynského oleja. Vezmite čokoľvek, čo máte náhodou v kuchyni, a neľutujte, že ste ho použili. Dobre poslúži kokosový, repkový, slnečnicový a olivový olej. Umyte drez dočista, dôkladne ho utrite a potom prípravok rozotrite po povrchu. Použite mäkkú handričku. Nechajte drez v tomto stave cez noc a ráno zmyte všetky zvyšky prípravku a obdivujte výsledky. Čoskoro si všimnete, že drez je žiarivo čistý a drobné škrabance sú minulosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *