Potrite týmto okuliare a už sa vám nebudú rosiť v zime

okuliare

Každý, kto niekedy nosil okuliare, pozná ten pocit: vstúpi z chladného vonkajšieho prostredia do teplej miestnosti, okuliare sa mu okamžite zahmlia a on sa potáca priestorom ako slepec. Je to naozaj nepríjemný problém, ktorý trápi drvivú väčšinu ľudí so zhoršeným zrakom.

Pena na holenie ochráni sklá vašich okuliarov

Pri náhlej zmene teploty (z chladnej na teplú) sa väčšine nositeľov okuliarov zahmlia šošovky, často až do takej miery, že nevidia vôbec nič. V skutočne chladnom počasí môže okuliare mierne zahmliť dokonca aj váš vlastný dych,

Aby sa tomu predišlo, mala by sa na okuliare naniesť tenká vrstva, ktorá ich pred týmto javom ochráni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto super zeleninu? Pre mladistvý vek a srdce je to zázrak

Môžete to urobiť napríklad pomocou peny na holenie, zubnej pasty alebo bežného mydla. Jednoducho šošovky dôkladne natrite jedným z týchto produktov, nechajte chvíľu pôsobiť a potom vyleštite. Takto by mal byť povrch vašich okuliarov chránený počas niekoľkých nasledujúcich dní.

Tip: okuliare by ste mali vždy leštiť handričkou určenou na túto činnosť, napríklad papierové utierky ich môžu poškriabať.

Skúste použiť včelí vosk

Možno poznáte trik s penou na holenie alebo kockami mydla; veľa sa o ňom hovorilo v období Covidu, keď zahmlievanie okuliarov zhoršovalo nosenie závesov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Raz za mesiac ho nalejem do záchodovej kefy. Celá kúpeľňa nádherne vonia

Existuje však aj iná možnosť: skúste okuliare potiahnuť včelím voskom. Je to trochu viac práce s leštením, ale šošovky budú lepšie chránené a nebudú vás toľko trápiť.

Rovnaký trik sa odporúča aj pri zahmlených oknách

Ak vás doma alebo aj v kancelárii trápia pravidelne zahmlené okná, môžete na ne vyskúšať podobné triky. Princíp je stále rovnaký – na okne musíte vytvoriť tenký film, ktorý ochráni povrch pred výkyvmi teploty a nadmernou vlhkosťou. Stačí na okno naniesť vrstvu bežného mydla a potom ho dôkladne vyleštiť. Problémy so zahmlievaním by sa mali výrazne znížiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *