Použijú jadrovú bombu? Rusi utekajú z Bachmutu, Ukrajinci tlačia

346758913 235536235790204 5549413853909403206 n

Jednotky ukrajinskej armády postúpili o dva kilometre pri Bachmute a ruský postup v okolí mesta bol zastavený. V súvislosti s pokračujúcimi špekuláciami o začatí očakávanej ukrajinskej protiofenzívy v piatok to uviedla námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová.

Podľa nej však súčasné ukrajinské protiútoky nepredstavujú žiadnu zmenu v doterajšej koncepcii boja. Ministerstvo obrany v Moskve v piatok podľa agentúry TASS uviedlo, že ruské sily odrazili všetkých 26 útokov, ktoré podnikli ukrajinské jednotky na celom 95-kilometrovom úseku frontu pri Soledare. Šéf ruskej žoldnierskej skupiny Wagner Jevgenij Prigožin uviedol, že ruská obrana na krídlach Bachmutského frontu sa rúca a Moskva situáciu bagatelizuje.

Postup ukrajinských síl na niektorých úsekoch frontu v Bachmutskej oblasti už v stredu oznámil veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj. Niektoré ruské neoficiálne zdroje sa zmieňovali aj o prelomení časti ruských línií v oblasti, ale ministerstvo obrany v Moskve tieto správy vo štvrtok večer poprelo a ubezpečilo, že má situáciu pod kontrolou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

„Naši obrancovia postúpili na úseku frontu pri Bachmute o dva kilometre. Tento týždeň sme nestratili ani jednu pozíciu pri Bachmute,“ uviedla Maljarovová v telegrame.

Dodala, že ukrajinské sily sa stále sústreďujú na obranu, ktorá však zahŕňa protiútoky a „aktívne operácie“. „Hoci je nepriateľ silný, naši obrancovia mu nedovoľujú postupovať a niekedy zatláčajú nepriateľa späť,“ povedala a dodala, že takúto podobu majú boje na východe Ukrajiny už niekoľko mesiacov. „To je všetko. Nič iné sa nedeje,“ dodala.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po stretnutí s armádnymi veliteľmi povedal, že jednotky ukrajinskej armády vynakladajú „mimoriadne úsilie na zastavenie nepriateľa a v niektorých oblastiach ho dokonca zatláčajú späť“.

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v piatok uviedol, že ukrajinské jednotky podnikli 26 útokov na soledarskú frontovú líniu za účasti 1 000 vojakov, 40 tankov a ďalšej vojenskej techniky. „Všetky útoky ukrajinských ozbrojených síl boli odrazené. V obrane ruských jednotiek nedošlo k žiadnemu prelomu,“ zopakoval Konašenkov vyhlásenie, ktoré jeho ministerstvo vydalo aj vo štvrtok. Soledar leží približne 10 kilometrov severne od Bachmutu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

V piatok šéf Vagnerovej skupiny Prigožin zverejnil list adresovaný ruskému ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi, v ktorom tvrdí, že jeho bojovníci kontrolujú 95 percent Bachmutu a pokračujú v útokoch s cieľom úplne obsadiť mesto. „Žiadam vás, aby ste prišli na územie Bachmutu, ktoré je pod kontrolou ozbrojených síl Ruskej federácie, a sami zhodnotili situáciu,“ vyzval Šojgua Prigožin, ktorý dlhodobo kritizuje ruské ministerstvo obrany za údajne nedostatočné zásobovanie muníciou.

2 Replies to “Použijú jadrovú bombu? Rusi utekajú z Bachmutu, Ukrajinci tlačia

  1. Jediná vojna na planéte Zem od čias vyhynutia dinosaurov a vlečie sa nám to a vlečie. Keby boli ešte nejaké vojny niekde inde, tak by sme si mohli zobrať príklad ako to ukončiť, no takto .., veru neviem, neviem. Keby tak niekto vedel, to by bolo …

  2. hystericky clanok. autor si vacsinu veci vymysla a dramatizuje. na Ukrajine rusi AB urcite nepouziju, v EU mozno ano mozno nie. vyhananie banderovcov z Bachmutu uspesne pokracuje. zmatky nejake boli na kridlach, ale uz to zaplatali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *