Pozor! Ak takto sušíte v lete oblečenie, je to obrovská chyba

clothesline 804812 1920

Leto je pre mnohých ľudí obľúbeným ročným obdobím. V tomto období trávime viac času vonku a, samozrejme, vykladáme mokré oblečenie na balkón alebo na dvor. Viete, ako sušiť bielizeň v horúcom počasí?

Keď ortuť teplomera prudko stúpa, nie vždy sa nám chce opustiť naše štyri steny. Niektorí ľudia však využívajú vysoké teploty a mokré oblečenie vyložia na čerstvý vzduch. Sú slnečné lúče pre naše oblečenie úplne bezpečné?

Ako sušíte bielizeň v horúcom počasí?

Počas leta môžu teploty presiahnuť aj 30 stupňov Celzia. Takéto počasie si užívajú tí, ktorí majú balkón alebo záhradu. To všetko preto, že si konečne môžu dať svoju bielizeň vysušiť vonku. Je to dobrý postup, pretože potom máme istotu, že v dome nevznikne pleseň (z nadmernej vlhkosti).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete, prečo sú tieto paradajky také hnedé? Slováci sa ich vzhľadu boja, ale nemali by sa

Oblečenie, uteráky alebo posteľná bielizeň sa na slnku tiež rýchlejšie vysušia. Je však horúce počasie dobré pre naše oblečenie? Ukazuje sa, že plné slnko mu môže škodiť. V akom zmysle? Oblečenie ponechané vonku dlhší čas je vystavené silnému slnečnému žiareniu.

V dôsledku toho môžu začať meniť farbu. V prípade jemných tkanín potom môže dôjsť k trvalému poškodeniu materiálu. Preto je lepšie nevystavovať oblečenie týmto podmienkam. Výnimkou je ľan a bavlna.

Kam mám umiestniť sušiak, aby sa bielizeň vysušila rýchlejšie?

Ak nechcete, aby slnko poškodilo vaše veci, vyberte pre sušičku správne miesto. Ideálne je umiestniť ju v tieni. Môžete tiež použiť jednoduchý trik. Otočte oblečenie naruby. Tým ochránite jeho pravú stranu pred UV žiarením. Zároveň minimalizujete riziko zmeny farby alebo zmeny štruktúry tkaniny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V obchodoch ju obchádzame. Šťava z nej je pre naše telo poklad

Samozrejme, vynesením bielizne von a jej zavesením v tieni ušetríte aj nejaké peniaze. To všetko vďaka tomu, že nebudete musieť púšťať sušičku. Ak máte v záhrade veľa kvetov, vaša bielizeň určite prevezme ich vôňu. Nosenie tohto oblečenia bude tiež veľmi príjemné. Na druhej strane, ak váš sused usporadúva grilovačku, radšej svoju bielizeň nevešajte ;).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *