Pozrite, aká masa ukrajinských vojakov sa valí na Rusov a má jasný cieľ

Untitled 4 1

Na sociálnych sieťach sa objavilo niekoľko fotografií a videí, na ktorých sú tisíce ukrajinských vojakov a stovky tankov prechádzajúcich krajinou. Boje na východe Ukrajiny naberajú na intenzite a čoraz častejšie sa hovorí o ukrajinskej protiofenzíve.

Zástupca šéfa vojenskej rozviedky Vadym Skybyjskyj nedávno hovoril o cieľoch ukrajinskej armády v nasledujúcich mesiacoch. Podľa neho je cieľom ukrajinskej ofenzívy odrezať Krym od pevninského Ruska a obnoviť hranice Ukrajiny z roku 1991. „Naším cieľom je vraziť klin medzi Krym a Rusko,“ hovorí Skybyjskyi.

O potrebe vytlačiť Rusko z Krymského polostrova hovoril v posledných týždňoch podľa britského časopisu The Telegraph aj americký generál Ben Hodges. Zábery ukazujúce davy vojakov a ťažkú vojenskú techniku by preto mohli tieto predpoklady potvrdiť. Podrobnosti o tom, kde a kedy boli zábery urobené, však zostávajú neznáme. Nie je preto jasné, či k veľkému zhromaždeniu personálu a techniky došlo v blízkosti frontu.

Samotní Rusi pravdepodobne tušia blížiaci sa ukrajinský protiútok, keďže na fronte budujú veľké množstvo tunelov, a nervózny je aj vodca wagnerovcov Jevgenij Prigožin, ktorý na seba nedávno upozornil prekvapujúcim článkom, v ktorom napísal, že je potrebné, aby ruská vláda a spoločnosť urobili „hrubú čiaru“ za špeciálnou vojenskou operáciou (SMO), ako Rusi nazývajú inváziu na Ukrajinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa jeho názoru by „ideálnou možnosťou“ bolo oznámiť ukončenie operácie. Ciele boli v podstate dosiahnuté, tvrdí prvý vplyvný Rus, ktorý sa verejne vyslovil za ukončenie vojny.

Príchod jarnej protiofenzívy nedávno naznačili aj predstavitelia kyjevskej vlády, západní spojenci vrátane Washingtonu a ruská strana. S týmito náznakmi sú viac-menej v súlade aj vojenskí analytici, ktorí sa zameriavajú na dianie na vojnovom fronte, vrátane amerického think-tanku Institute for the Study of War (ISW).

Na Twitteri sa objavila séria videí a záberov, na ktorých sú vidieť stovky pochodujúcich príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl a desiatky tankov. Podľa vojenských informátorov ide o techniku a bojovníkov, ktorí smerujú do bojov pri Bachmute. Niektorí pozorovatelia vojny na Ukrajine tiež tvrdia, že by mohlo ísť o prvé náznaky blížiacej sa ukrajinskej protiofenzívy, a chvália zvyšujúce sa dodávky zbraní a techniky zo Západu.

V posledných mesiacoch Ukrajina použila sabotáže na zničenie Kerčského mosta, ktorý spája polostrov s pevninským Ruskom. Výbuch v októbri minulého roka zničil cestnú aj železničnú časť mosta. Rusko ho v posledných dňoch po opravách opäť otvorilo. Podľa vyhlásenia Skyby je prerušenie spojenia polostrova s Ruskom jedným z cieľov jarnej ofenzívy Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

„Cieľom našej protiofenzívy je oslobodiť všetky okupované ukrajinské územia vrátane Krymu. Nezastavíme sa, kým naša krajina nebude v hraniciach z roku 1991,“ povedal Skybyjskyj a dodal, že cieľom je „vraziť klin“ medzi Krym a Rusko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *