Putin a čínsky minister obrany sa stretli. Tieto slová v USA nechceli počuť

Untitled 1 4

Ruský prezident Vladimir Putin sa stretol s čínskym ministrom obrany a členom čínskej Štátnej rady Li Šangfuom, uviedol v nedeľu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Putin absolvoval pracovné stretnutie s Li Shangfuom, členom čínskej Štátnej rady a ministrom obrany,“ povedal Peskov.

Počas stretnutia s Liom, ktorý je od nedele do utorka na návšteve Ruska, ruský prezident uviedol, že spolupráca medzi oboma stranami sa rozvíja vo všetkých smeroch vrátane spolupráce medzi ministerstvami obrany.

Putin zdôraznil, že ruské a čínske ministerstvá obrany si pravidelne vymieňajú informácie.

„Pokiaľ ide o rezorty obrany, pracujeme rovnako aktívne, pravidelne si vymieňame užitočné informácie, spolupracujeme vo vojensko-technickej oblasti, vykonávame spoločné cvičenia, navyše na rôznych divadlách vrátane regiónu Ďalekého východu, v Európe a na mori, na zemi a vo vzduchu,“ povedal Putin počas stretnutia, na ktorom sa zúčastnil aj ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Prezident vyjadril presvedčenie, že obrana je ďalšou dôležitou oblasťou, ktorá posilňuje strategický charakter vzťahov medzi oboma krajinami.

„Sme radi, že vás vidíme. Viem, že máte nabitý pracovný program. Som si istý, že vaša návšteva bude prebiehať na najvyššej úrovni. Vitajte v Rusku,“ povedal prezident ministrovi obrany Liovi.

Ďalej spomenul nedávnu návštevu čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku a ocenil ju ako veľmi produktívnu.

„Do Ruska ste pricestovali po návšteve nášho veľkého priateľa, môjho priateľa, prezidenta Čínskej ľudovej republiky, súdruha Si Ťin-pchinga. Chcel by som ešte raz zdôrazniť, že táto návšteva bola veľmi produktívna,“ povedal Putin Liovi a požiadal ministra, aby predsedovi Siovi odovzdal jeho najlepšie priania.

Čínsky minister obrany zasa ruskému prezidentovi povedal, že si Rusko vybral ako cieľ svojej prvej zahraničnej cesty, aby ukázal, aké významné sú bilaterálne vzťahy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Li potom zdôraznil, že čínsko-ruská spolupráca významne prispieva ku globálnej bezpečnosti, keďže zdôraznil, že vzťahy medzi oboma národmi sú silnejšie ako akékoľvek spojenectvá uzavreté počas studenej vojny.

„Máme veľmi silné vzťahy. Prekonávajú vojensko-politické spojenectvá z čias studenej vojny, sú postavené na princípoch neangažovanosti, nekonfrontovania sa s treťou stranou. Sú veľmi stabilné,“ spresnil minister.

Čínsky minister dodal, že obe strany budú naďalej pracovať na prosperite celého sveta.

„Stojíme bok po boku a pracujeme na zlepšení blahobytu našich národov. Vzhľadom na to, že oživenie hospodárstva je veľmi pomalé… svet je veľmi nepokojný, mier, mierové vzťahy medzi krajinami sú veľmi žiadané… Spolupráca (s Ruskom) sa rozvíja na všetkých úrovniach a budeme v nej pokračovať v záujme rozvoja a prosperity celého sveta,“ povedal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *