• 19 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Pozrite ako zubná pasta čistí všetko u vás doma. Vedeli ste o tom?

Pozrite ako zubná pasta čistí všetko u vás doma. Vedeli ste o tom?

Zubná pasta je mimoriadne užitočný prípravok v domácnosti. Nielenže sa stará o čistotu a zdravie našich zubov, ale môže nám pomôcť aj pri čistení rôznych predmetov v domácnosti. Načo míňať peniaze na drahé čistiace prostriedky, keď máte doma zubnú pastu.

Čo všetko zubná pasta čistí? Doslova všetky možné veci. Môžete ju úspešne používať v kuchyni, kúpeľni alebo dokonca v obývačke. Budete šokovaní, koľko možností použitia môže mať zubná pasta. Ste zvedaví, čo všetko zubná pasta čistí? Sme tu, aby sme vám to vysvetlili.

Čo čistí zubná pasta v domácnosti?

Zubnú pastu mnohí považujú výlučne za hygienický prostriedok. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Možno ju použiť na čistenie mnohých predmetov v domácnosti. Niekoľko z nich pravdepodobne poznáte, ale aj tak sa ich oplatí pripomenúť.

Zubná pasta vynikajúco čistí šperky a príbory. Ak strácajú svoj lesk, oplatí sa ich osviežiť zubnou pastou. Jednoducho naneste na predmet tenkú vrstvu zubnej pasty a vyleštite ho handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte ocot so soľou a utrite poháre. Zbavíte sa veľkého problému

Striebro, zlato, príbory a dokonca aj poškriabané sklíčko hodiniek získajú späť svoj pôvodný lesk. Na tento účel nepoužívajte zubnú pastu s čiastočkami, pretože tie môžu poškriabať čistené predmety. Čo okrem týchto predmetov čistí zubná pasta? Presvedčte sa sami.

Čo všetko čistí zubná pasta v kuchyni?

Čo všetko čistí zubná pasta v kuchyni? Predovšetkým zvyšky kávy a čaju. Nemá zmysel prácne drhnúť šálky, ak ste si uvarili hustý čaj a šálku ste nenamočili. Teoreticky by ste mohli použiť čistiace mlieko, ale prečo riskovať poškodenie hrnčeka?

Namiesto toho zistite, čo čistí zubná pasta. Jednoducho ju naneste na špongiu, utrite ňou vnútro hrnčeka a potom ho normálne umyte prostriedkom na umývanie riadu. Usadeniny zmiznú ako na dlani. Podobne to bude fungovať aj s vodným kameňom na vodovodnom kohútiku a sprchovej rukoväti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí si to pridáva do kávy, ale nemalo by. Veľmi to škodí telu

Postup je rovnaký – naneste zubnú pastu na špongiu, vyčistite ňou vodovodný kohútik alebo sprchovú rúru, opláchnite a vyčistite tekutinou na umývanie riadu. Budete šokovaní, ako ľahko sa dajú vyčistiť mnohé škvrny.

Čo čistí zubná pasta – čistenie neobvyklých predmetov

Čo všetko čistí zubná pasta okrem vyššie uvedených predmetov? Skvele si poradí s obrazovkami telefónov, svetlometmi áut alebo dverami sprchovacieho kúta. Zaujímavosťou je, že sa dá použiť aj na čistenie dojčenských fliaš.

Ak z nich cítite nepríjemný zápach prerušeného mlieka, zalejte ich horúcou vodou, vložte do nich trochu zubnej pasty a nechajte pôsobiť 10 minút. Po uplynutí tejto doby fľašu dôkladne umyte prostriedkom na umývanie riadu a máte hotovo.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *