• 19 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Už žiadna plácačka na muchy. Muchy chytajte o veľa ľahšie, bez námahy

Už žiadna plácačka na muchy. Muchy chytajte o veľa ľahšie, bez námahy

Domácnosť plná múch je niečo, čo všetci poznáme a zároveň nenávidíme. Ako sa zbaviť nepríjemného hmyzu? Existuje niekoľko jednoduchých trikov.

Ako sa zbaviť múch?

Existuje mnoho spôsobov, niektoré sú účinnejšie iné menej. Samozrejme, klasické zabíjanie múch a hmyzu pomocou plácačky je účinné, ale v čase, keď sú muchy naozaj veľké, je to takmer nekonečná práca. Navyše to logicky nie je príliš ekologické ani humánne. Ešte horšie pre hmyz sú plácačky na muchy, ktoré muchy odsudzujú na pomalú a bolestivú smrť.

Lepšie je teda siahnuť po rôznych odpudzovačoch hmyzu, napríklad takých, ktoré zapojíte do zásuvky a pridáte nejakú chemickú náplň, ktorá hmyz odpudzuje. Ďalšou možnosťou sú plácačky, ktoré vytvárajú elektrické pole a muchy buď humánne usmrtia, alebo ich omráčia, takže ich môžete vziať von a vypustiť do prírody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte umývadlo múkou a neuveríte vlastným očiam, aký to má dobrý účinok

Ak nechcete muchy do domu vôbec pustiť, zaobstarajte si siete do okien. Je to najjednoduchší spôsob, ako si zabezpečiť domov bez väčšiny hmyzu.

Skúste muchy chytať do pascí pomocou bielej farby

Muchy majú problém rozpoznať bielu farbu. Ak sa teda niekde usadí mucha, je dobré zakryť si ruku, ktorú chcete chytiť alebo potiahnuť, niečím bielym, napríklad obrúskom. Mucha si nevšimne nebezpečenstvo a bude sa jej ľahšie chytať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maximálne toľkoto dní, by ste mali nosiť jedno pyžamo, inak riskujete

Mravce odpudzuje prací prášok alebo jedlá sóda.

Ak máte doma mravce, môžete ich zahnať bežne dostupnými prípravkami. Stačí zistiť, odkiaľ mravce prichádzajú do vášho domu, a potom im na cestu nasypte prací prášok alebo sódu bikarbónu. Mravce tieto prášky neznášajú a radšej si nájdu iné cesty, ako by sa mali prebojovať cez takúto prekážku.

Vyskúšajte aj kvety, ktoré odpudzujú hmyz

Ďalšou možnosťou, ktorú môžete vyskúšať, je zasadiť do kvetináčov pod oknami kvety a rastliny, ktoré odpudzujú hmyz. Môžu to byť napríklad mäta alebo bazalka, ktoré sú užitočné aj v kuchyni, ale aj obľúbená levanduľa a eukalyptus.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *