Majitelia áut si začali dávať hliníkovú fóliu na sklo. Zachráni im to dôležitú vec v aute

folia na skle auta

Nastupovanie do auta zaparkovaného na slnku nie je žiadna hračka, pretože môže byť naozaj horúce. Problém nastáva najmä v lete, keď je teplo. Našťastie sa s oboma problémami môžete vysporiadať pomocou jednoduchého a lacného triku. Čo budete potrebovať?

Nastupovanie do rozpáleného auta nie je práve najpríjemnejším zážitkom. Najmä ak nemáte čas alebo možnosť ho predtým poriadne vyvetrať. V lete sa s týmto problémom stretávajú takmer všetci vodiči, ktorí nemajú vlastnú garáž alebo si nenašli miesto v tieni. Čo sa dá urobiť bez toho, aby ste minuli celé bohatstvo?

Ako rýchlo sa auto zahreje? Nikdy v ňom nenechávajte dieťa ani domáce zviera

Stačí chvíľa na priamom slnku, aby sa teplota v aute výrazne zvýšila. To všetko preto, že uzavreté vozidlo sa bude správať úplne ako skleník. Nie nadarmo polícia každoročne apeluje, aby ste v nich počas teplých dní (nehovoriac o horúcom počasí) nenechávali deti ani domáce zvieratá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tieto čaje a vaše chudnutie sa urýchli a brucho sa zmenší

Ako si môžeme vypočítať na kalkulačke Omni, pri 30 °C vonku bude v aute už po 15 minútach na slnku až 46 stupňov. Čo môžeme urobiť, aby sa auto neprehrialo, aj keď sa nám nepodarilo zaparkovať v tieni?

Čo môžete urobiť, aby sa auto stojace na slnku tak veľmi neprehrialo? Siahnite do zásuvky v kuchyni

Vysoké teploty a priame vystavenie slnečným lúčom predstavujú nebezpečenstvo aj pre samotné auto. Môžu viesť k rozpadávaniu a vysychaniu tesnení alebo praskaniu čalúnenia. Ako sa to dá napraviť?

Ak nemáte po ruke hotový poťah (dostupný v obchodoch), pomôže vám triviálny trik s hliníkovou fóliou. Opatrne rozprestrite veľké množstvo fólie na čelné sklo auta tak, aby úplne zakryla okno. Tým sa zabezpečí, že účinne odráža slnečné lúče, takže interiér sa toľko nezahrieva a slnko ho nepoškodzuje. Tento trik funguje aj v prípade plochých okien. Samozrejme, nezabúdajte, že to, že auto tepelne izolujete, neznamená, že v ňom môžete nechať dieťa alebo domáce zviera.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zbavte sa slimákov v záhrade. Stačí posypať niečím, čo máte v kuchyni

Nezvyčajný trik, po ktorom môžete v lete siahnuť. Nebudete ľutovať

Pokiaľ ide o ochranu vášho auta pred teplom, je dobré zakryť aj svetlomety a zrkadlá. Hoci sa to môže zdať nezvyčajné, týmto spôsobom ich ochránite pred znehodnotením. Správne chránené budú jasné a čisté, takže si môžete byť istí, že budú fungovať tak, ako majú.

One Reply to “Majitelia áut si začali dávať hliníkovú fóliu na sklo. Zachráni im to dôležitú vec v aute”

  1. Dobry den , nakolko velmi casto mi posieláte vase správy , uz nechcem ,aby ste mi poslali dalsie oznámenie od Plénum . Dakujem . S pozdravom Stefan ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *