Pozrite, čo dostala Ukrajina od NATO a spojencov: 1550 bojových vozidiel a 230 tankov

Untitled 6 1

Kyjev – Spojenci a partnerské krajiny NATO dodali Ukrajine viac ako 98 percent bojových vozidiel, ktoré jej boli sľúbené počas ruskej invázie a vojny, uviedol vo štvrtok šéf vojenskej aliancie, čím Kyjevu uštedril ešte väčšiu ranu, keďže zvažuje začatie protiofenzívy. (Foto: Twitter/ilustračné foto)

Spolu s viac ako 1 550 obrnenými vozidlami, 230 tankami a ďalším vybavením spojenci poslali Ukrajine „obrovské množstvo munície“ a tiež vycvičili a vybavili viac ako deväť nových ukrajinských brigád, uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Počet týchto nových brigád sa odhaduje na viac ako 30 000 vojakov. Niektoré partnerské krajiny NATO, ako napríklad Švédsko a Austrália, poskytli aj obrnené vozidlá.

„Vďaka tomu bude mať Ukrajina silnú pozíciu, aby mohla pokračovať v dobývaní okupovaného územia,“ povedal Stoltenberg novinárom v Bruseli.

Jeho vyjadrenia prišli deň po tom, ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom absolvoval „dlhý a zmysluplný“ telefonický rozhovor v rámci ich prvého známeho kontaktu od ruskej invázie v plnom rozsahu pred viac ako rokom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Hoci Zelenskyj uviedol, že stredajší telefonát ho povzbudil, a západní predstavitelia privítali Siov krok, nezdá sa, že by sa tým zlepšili mierové vyhliadky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *