Zelenský je nespokojný s Orbánom: Nechovajú sa ako členovia NATO!

viktor orban

Politika Maďarska a jeho vzťahy s Ruskom nezodpovedajú jeho postaveniu člena Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj skupine novinárov zo škandinávskych krajín.

„Je otázne, čo chce Budapešť. Zdá sa mi, že politické elity v Maďarsku sú zmätené. Je to veľmi zvláštna situácia: môže členská krajina NATO stáť za Ruskom a proti Aliancii?“, povedal Zelenskyj v rozhovore, z ktorého citovala európska Pravda.

Podľa Zelenského žiadny štát NATO nemôže podporovať krajinu, ktorá považuje Alianciu za nepriateľa. Ukrajinský prezident ďalej povedal, že ak je niekto „de iure“ spojencom, ale „de facto“ pracuje proti NATO, nemal by radiť, či by Ukrajina mala vstúpiť do Aliancie alebo nie. „Nemal by klásť prekážky,“ dodal Zelenskyj v zjavnej narážke na Maďarsko.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V Chorvátsku sa do mora vôbec nedá ísť. Pozrite sa, čo sa stalo

Maďarský premiér Viktor Orbán nedávno vyjadril počudovanie nad vyhlásením generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga počas jeho návštevy Kyjeva, že Ukrajina by mala v budúcnosti vstúpiť do Aliancie. Orbán tiež povedal, že Ukrajina je štát, ktorý „z finančného hľadiska neexistuje“.

Okrem toho Orbánov náčelník štábu Gergely Gulyás nedávno vyhlásil, že Maďarsko by nezadržalo ruského prezidenta Vladimira Putina, ak by vstúpil na jeho územie, hoci Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu naňho (Putina) vydal zatykač.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *