Pozrite, čo všetko dokáže jedlá sóda: Budete mať žiarivé zuby či čistú domácnosť

jedla soda

O zázračných vlastnostiach sódy bikarbóny počujete veľa, ale je najvyšší čas tieto mýty vyvrátiť. Funguje? Funguje lepšie ako iné prostriedky? Ako je to s jedlou sódou?

Každý vie, že pri pečení je dobré podporiť sa jedlou sódou, ale čistenie rúry? Čistenie zubov? Zmiernenie svrbenia po uštipnutí hmyzom? A to sú len niektoré z nich.

Tieto osvedčené metódy sme zaradili do zoznamu nižšie. Číslo 9 je náš hit. Je prekvapujúce, koľko možností nám sóda odhalila.

1 Svrbenie po uštipnutí hmyzom

So svrbením sa naozaj ťažko bojuje, ak nemáte po ruke špeciálny prostriedok. A pritom stačí zmiešať trochu sódy s vodou a naniesť ju na svrbiace miesto. Potom ju opláchnite studenou vodou. A vôbec nič vás nebude svrbieť!

2 Unavené nohy po dlhej túre alebo nákupoch v meste?

Nasypte 3-4 čajové lyžičky jedlej sódy do 3,5 litra vody a vložte nohy do tohto úžasne uvoľňujúceho kúpeľa.

3 Odstraňovanie nepríjemných pachov

Posypte si do topánok trochu jedlej sódy a tá pohltí nepríjemný zápach nôh.

4 Zmäkčenie strukov zeleniny

Ak chcete zmäkčiť hrášok, fazuľu alebo šošovicu, pridajte počas varenia trochu jedlej sódy. Stačí čajová lyžička sódy na liter vody!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto v obchode rozoznáte nekvalitný med. Nenechajte sa oklamať

5 Nepríjemný zápach z chladničky?

Umiestnite nádobu s jedlou sódou do chladničky a tá pohltí nepríjemné pachy.

6 Len málo vecí dokáže prekonať osviežujúci nápoj počas horúceho letného dňa.

V studenej vode rozmiešajte cukor a citrónovú šťavu a pridajte pol čajovej lyžičky jedlej sódy. Sóda premení kyselinu citrónovú na kyselinu uhličitú. Sóda v malom množstve je neškodná, ale nepridávajte viac ako čajovú lyžičku.

7 Tu je najrýchlejší liek na pálenie záhy:

Čajovú lyžičku sódy rozmiešajte v pohári vody a vypite. Tento liek pomáha aj v boji proti nafúknutému žalúdku, ktorý môžete dostať po konzumácii príliš veľkého množstva jedla.

8 Zlý dych

Pre tých, ktorí trpia zlým dychom, je toto super trik. Zmiešajte čajovú lyžičku jedlej sódy v teplej vode a vypláchnite si ňou ústa!

9 Nepríjemný zápach z našich domácich miláčikov

Aj našim milovaným domácim miláčikom môže prospieť trochu jedlej sódy. Primiešaním jedlej sódy do ich podstielky predídete nepríjemným zápachom. Je úplne bezpečná a funguje aj v odpadkovom koši.

10 Nepríjemný zápach z termosky?

Ak chcete zabrániť mierne zatuchnutému zápachu vo vašej termoske, zmiešajte niekoľko čajových lyžičiek jedlej sódy s teplou vodou, nalejte to dovnútra a vypláchnite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V obchode si ich Slováci nevšímajú. Vyčistia vám črevá a brucho bude miznúť

11 Čistenie striebra

Znečistené strieborné predmety vložte do horúcej vody. Pridajte malé kúsky hliníkovej fólie a polievkovú lyžicu jedlej sódy. Nechajte pôsobiť, aby sóda mohla začať reagovať, a potom striebro opláchnite studenou vodou a utrite do sucha handričkou.

12 Zuby

Ak stále pochybujete o tom, aká je jedlá sóda dobrá, potom vás možno presvedčí toto! Jedlou sódou si dokonca môžete čistiť zuby! Neutralizuje žieravé kyseliny v ústach. Neuveriteľné!

13 Kvety

Vaše kvety sa vám za to poďakujú. Zmiešajte trochu jedlej sódy s vodou a zalievajte ňou svoje rastliny. Výsledok vás zanechá v úžase!

14 Tvrdé mäso?

Je vaše mäso príliš tvrdé? Posypte ho trochou jedlej sódy a nechajte ho niekoľko hodín odstáť. Potom ho jednoducho opláchnite a opečte. Výsledok vás ohromí!

15 Umývačka riadu

Do priehradky na umývací prostriedok v umývačke riadu dajte trochu jedlej sódy a spustite ju bez riadu. Voila! Už nebudete mať problémy so zápachom!

16 Rúra

S trochou jedlej sódy môžete vyčistiť rúru zvnútra aj zvonku. Zmiešajte sódu s vodou, naneste ju na znečistené miesta, chvíľu počkajte a uvidíte skutočné kúzlo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *