Stojí pár centov a môže pomôcť v boji proti mnohým chorobám. Jedinečné vlastnosti dechtového mydla

dechtove mydlo ucinky

Hlavnou zložkou dechtového mydla je brezový decht. Je to viskózna hnedá alebo čierna kvapalina, ktorá obsahuje množstvo organických látok, ako sú fenol, toluén, xylén a rôzne živice.

Dechtové mydlo obsahuje 10 % brezového dechtu. Ide teda o prírodný produkt známy svojimi vysokými antiseptickými vlastnosťami a pozitívnymi účinkami na pokožku.

Brezový decht sa nachádza vo Višnevského masti, ktorá je všeobecne známa svojimi vysoko účinnými terapeutickými vlastnosťami.

Dechtové mydlo (známe aj ako dechtové mydlo) je lacný a veľmi účinný prostriedok na dermatitídu rôzneho pôvodu, akné a plesne.

Ošetrenie pokožky týmto hygienickým prostriedkom pomáha ničiť patogénnu mikroflóru, predchádzať infekciám a zmierňovať zápaly. V dôsledku toho má mnoho užitočných vlastností. Mydlo je tiež bohaté na organické prchavé látky, rôzne živice a kyseliny.

Užitočné vlastnosti dechtového mydla:

 • Kožné ochorenia
  Mydlo je vďaka svojim regeneračným a antiseptickým vlastnostiam vhodné pri psoriáze, seborei a dermatitíde. Dechtové mydlo tiež pomáha zbaviť sa ochorení, ako sú vredy, ekzémy, svrab alebo alergické reakcie na koži.
 • Na pokožku tváre
  Dechtové mydlo lieči akné a zápaly pokožky, vyrážky a podráždenie. Výborne zužuje póry a má silný antibakteriálny účinok.

Po použití dechtového mydla na pokožku tváre je účinok viditeľný po dvoch týždňoch – pokožka sa zbaví akné, póry sa zúžia a vyčistia, zmizne začervenanie a šupinatenie.

Prostriedky na báze dechtu sú obzvlášť účinné, keď sa používajú po saunovaní alebo kúpeli.

 • Dechtové mydlo na vlasy
  Nie je tajomstvom, že mnohé šampóny proti lupinám obsahujú decht. Podporuje zdravie pokožky a posilňuje vlasy. Odborníci odporúčajú kombinovať dechtové mydlo s odvarmi z harmančeka a žihľavy.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vodou ovocie umývať nestačí. Robte toto, aby z neho zmizla zlá chémia

Nemalo by sa však používať nepretržite. Odporúča sa používať dechtové mydlo dvakrát týždenne na mastné vlasy a raz na suché a normálne vlasy. Decht vysušuje pokožku.

Po použití dechtového mydla na umývanie hlavy môžete použiť vlasovú vodu, vďaka tomu sa vlasy budú ľahšie rozčesávať.

Približne po dvoch mesiacoch používania dechtového mydla na umývanie vlasov by ste mali urobiť mesačnú prestávku, aby ste si nevysušili pokožku hlavy.

 • Liečba vší.
  Hygienický výrobok pomôže rýchlo odstrániť vši a iné parazity. Úplne prírodné zloženie mydla, umožňuje jeho použitie v každom veku.
 • Lupiny
  Dechtové mydlo pomáha zbaviť sa lupín, pretože dokáže ošetriť mikropoškodenia pokožky hlavy. Môže sa používať aj pri prevencii a liečbe vypadávania vlasov.

Ako používať: Dobre si navlhčite vlasy a naneste dechtové mydlo ku korienkom, potom ho napenujte po celých vlasoch. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a dôkladne opláchnite teplou vodou. Po použití naneste výživnú masku alebo krém.

 • Intímná hygiena
  Dechtové mydlo chráni aj pred rôznymi infekciami, plesňami a vírusmi. Pomáha odstraňovať škodlivé mikroorganizmy, ktoré sú skutočnou príčinou nepríjemného zápachu.

Vďaka regeneračným vlastnostiam dechtu má mydlo s touto zložkou pozitívny vplyv na mikroflóru v oblasti genitálií, rýchlo hojí rany a podráždenia po holení a depilácii.
ailácii.

Pri prvých príznakoch pásového oparu odborníci odporúčajú používať hygienické prípravky s brezovým dechtom.

Pri kandidóze je možné umývať sa dechtovým mydlom dvakrát denne a na prevenciu ho stačí používať dva až trikrát týždenne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto pridajte do hnojiva. Paradajky, cibuľa, uhorky aj paprika budú rásť ako o život

Nezabúdajte však, že ak zistíte príznaky ochorenia, mali by ste sa najprv poradiť s lekárom, aby správne diagnostikoval problém.

 • Ochrana proti poteniu
  Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu, pomôže vám dechtové mydlo. Mydlom si jednoducho ošetrite nohy a podpazušie. Mydlo tiež znižuje potenie.
 • Ochorenia nôh
  Najčastejšie sa pleseň nechtov prejaví po návšteve sauny alebo bazéna, ktorých teplé a vlhké prostredie podporuje šírenie plesne. Ak sa chcete pred týmto nepríjemným ochorením chrániť, po odchode zo sauny alebo bazéna si nohy dôkladne umyte dechtovým mydlom.

V prípade, že infekcia stále pretrváva, môžete si pred spaním urobiť obklady – nohy namydliť a obliecť si ponožky, penu nechať pôsobiť až do rána. Plesne zmiznú po 3 až 5 ošetreniach.

 • Dechtové mydlo pre zvieratá
  Domáce zvieratá možno kúpať v dechtovom mydle, pomáha predchádzať blchám, zbaviť sa kliešťov.

Kontraindikácie

Počas hygienických procedúr s dechtovým mydlom pozorne počúvajte svoje telo a sledujte vlastné pocity. Pri precitlivenej pokožke je mierny pocit pálenia úplne prijateľný, ale nič viac.

Vo všeobecnosti platí, že pred prvým použitím si otestujte svoju reakciu na decht tak, že penou ošetríte malú plochu pokožky. Môže tiež spôsobiť mierne vysušenie. V takýchto prípadoch sa odporúča použiť výživný krém po kúpaní. Dechtové mydlo by sa nikdy nemalo používať vnútorne.

Výhody tohto pozoruhodného výrobku v pomere cena/výkon nakoniec presvedčia každého, kto bojuje s vyššie uvedenými problémami, aby vyskúšal tento mimoriadny dar prírody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *