Pozrite sa do šuflíka, možno tam máte starý mobil, ktorý odkúpia za tisíce

mobily

Väčšina ľudí si rada kupuje nové mobilné telefóny. Proces výberu a následnej kúpy, ktorého výsledkom je odloženie starého telefónu, je pre mnohých naozaj príjemný. Ľudia majú tendenciu zabúdať na pôvodný kus, ktorý nám tak dobre slúžil celé roky.

Rozhliadnite sa po dome

Z rôznych dôvodov sa však stáva, že staré telefóny nevyhodíme, ale odložíme ich do zásuvky. S pribúdajúcimi rokmi a dostupnými technológiami sa tam spokojne hromadia. Väčšina ľudí nemá energiu na to, aby ich vyhodila, ale zároveň rovnako dobre vie, že sú nepoužiteľné a že ich už nikdy nepoužije.

Málokto si však uvedomuje, že telefóny môžu v priebehu rokov zvyšovať svoju hodnotu. Nie je vylúčené, že máte doma kúsok, ktorý sa predáva aj za 50-tisíc eur. Pravda, stáva sa to len vo výnimočných prípadoch, ale môže sa to stať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

V súčasnosti sa napríklad draží iPhone prvej generácie, ktorý by mal mať hodnotu viac ako milión korún. Mohol by sa však dostať aj oveľa vyššie.

Tento telefón darovali jeho majiteľovi priatelia v roku 2007. V tom čase sa iPhone práve stával hitom a osud tomu chcel, že toto zariadenie nebolo kompatibilné s operátorom Verizon, u ktorého mala táto Američanka tarify. Od tohto operátora však nechcela odísť. Normálny človek by v takomto prípade iPhone pravdepodobne predal alebo daroval, ale to sa v tomto prípade nestalo.

Vzácne kusy

Celý ten čas čakal v zásuvke rozbalený. Pred časom žena zistila, že podobný telefón sa na aukcii predal za takmer 10-tisíc eur. Vtedy ju to prekvapilo, ale rozhodla sa, že si svoj kúsok nechá. Urobila správne. Teraz ho predáva len preto, že potrebuje peniaze na svoje podnikanie. Inak by si ho nechala, pretože si je dobre vedomá, že cena bude naďalej rásť. Zrejme na to vsádzajú tí, ktorí sa ju snažia získať. Minulý rok sa originálne zabalený iPhone predával za 39 000 dolárov a teraz sa očakáva, že suma presiahne 50 000 dolárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Vysoké ceny však majú aj ďalšie telefóny, ktoré sa môžu dokonca používať. Napríklad iPhone 2G sa predáva za približne 5-tisíc eur. Záujem je aj o prvé prenosné telefóny od spoločnosti Motorola. Okolo desaťtisíc sa dajú zohnať za celkom obyčajné telefóny ako Nokia 6250 alebo Sony CMD Z7.v

3 Replies to “Pozrite sa do šuflíka, možno tam máte starý mobil, ktorý odkúpia za tisíce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *