Slováci si začali dávať soľ pod posteľ. Pomáha to tisícom domácností

sol

Vlhkosť v našich domovoch je nepríjemný problém, ktorý môže viesť k vzniku plesní. A tie majú nielen nepriaznivý vplyv na zdravie nás všetkých, ale sú vyslovene škodlivé pre alergikov a astmatikov. Množstvo vlhkosti v našich domovoch závisí aj od ročného obdobia.

Ak v zime menej vetráme, môže sa úroveň vlhkosti zvýšiť. V lete sa viac potíme a počas tropických dní je takmer nemožné sa ochladiť. V noci potom zle spíme a budíme sa horúci. Kombinácia tepla a vlhkosti potom vedie k vzniku plesní.

Zrazená voda na okenných tabuliach je znakom vysokej vlhkosti v miestnosti. Ak sa s týmto problémom stretávate aj vo vašej domácnosti, pravdepodobne premýšľate, ako ho najlepšie riešiť. Iste, existujú elektrické odvlhčovače, ale tie sú zbytočne drahé.

Poradíme vám, ako sa zbaviť vlhkosti vo vašej domácnosti len za pár drobných.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto super zeleninu? Pre mladistvý vek a srdce je to zázrak

Najlepší spôsob, ako si poradiť s vlhkosťou, je soľ.

Najjednoduchšie je vziať nízku širokú nádobu bez veka, nasypať do nej kilo soli a umiestniť ju niekde v miestnosti. Možno pod posteľou v spálni alebo v kúpeľni. Soľ spoľahlivo zachytí prebytočnú vlhkosť zo vzduchu, pretože je jednou z najabsorbujúcejších látok v prírode. Vďaka nej budú vaše miestnosti čoskoro oveľa suchšie.

Môžete ju dokonca nasypať do starej ponožky, previazať ju šnúrkou a zavesiť niekde v priestore, ktorý potrebujete vysušiť. Zlepšenie by ste mali zaznamenať už po dvoch dňoch. Akonáhle soľ v nádobe sčernie alebo zvlhne, dosiahla najvyššiu možnú úroveň nasýtenia a mala by sa vymeniť.

Pomôže aj katkolit

Podobnú službu vám urobí aj mačacia podstielka. Umiestnite ho do škatule a umiestnite do vlhkej miestnosti. V tomto prípade je však pravdepodobnejšie, že vaši domáci miláčikovia pridajú do nového odvlhčovača trochu tekutiny. Preto ho umiestnite na uzavreté alebo neprístupné miesto.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Ak nie ste chovateľ mačiek, kúpte silikagélovú podstielku v špecializovanom obchode, ktorá vôbec nepráši.

Môžete tiež vyskúšať sódu bikarbónu

Jedlá sóda má rovnakú absorpčnú schopnosť. Nasypte ju do misky a umiestnite na miesto, ktoré potrebujete odvlhčiť. Možno na parapete okna. Keď absorbuje všetku vlhkosť, ktorú môže, stvrdne a bude ju potrebné vymeniť.

Určite si spomeniete aj na malé balíčky okrúhleho silikagélu. Sú napríklad v krabiciach od topánok alebo v iných predmetoch, ktoré ste si kúpili. Nevyhadzujte ich. Vložte ich do nádoby a nechajte ich na vlhkom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *