Slováci začali dávať gumičku do vlasov na kľučku dverí. Zase sa vynašli

klucka

Jednoduchá gumička alebo sofistikovanejší model v podobe gumičky do vlasov dokáže veľa. Pri vchodových dverách je to užitočná pomôcka, ktorá môže ušetriť veľa času, nervov a nepríjemností. Pozrite sa, ako môžete gumičky využiť v domácnosti.

Zabezpečte si vchodové dvere

Určite poznáte situáciu, keď odomknete vchodové dvere a v domnení, že zostanú otvorené, začnete vynášať veci z auta. Zo zvyku ste medzitým nechali kľúče v byte a vraciate sa do auta po ostatné veci. Medzitým sa vchodové dvere nemilosrdne zatvoria, pretože sú príliš ťažké na zarážku, alebo sa spustil prievan.

Stačí posunúť gumičku na kľučke dovnútra, prekrížiť a zachytiť kľučku zvonka. Jednoduchý trik zabezpečí zobáčik zarážky dverí, dvere budú stále v polohe, v ktorej ich môžete ľahko otvoriť. Tento trik možno použiť na vchodové dvere bytu aj domu. Len nezabudnite včas opäť odstrániť gumičku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si bobkový list pod každý vankúš v dome. Má to veľké výhody

Čistá a uprataná skriňa

Šaty, blúzky a košele sú často vyrobené z jemných materiálov a udržať ich na vešiaku, keď manipulujete s inými vecami v skrini, je takmer nemožné. Oblečenie potom končí na dne skrine, zašpinené a pokrčené. Málokto z nás si na oblečení necháva pomocné pútka, zvyčajne ich odstrihneme hneď po kúpe šiat. Ako si v takejto situácii pomôcť? Stačí pretiahnuť obyčajné gumičky cez konce oboch ramienok. Jemné materiály prestanú z popruhov skĺzavať a zostanú bezpečne na svojom mieste.

Gumičky v kuchyni

Nepríjemnosť pri otváraní pohára môžete vyriešiť natiahnutím gumičky cez viečko. Ruky sa vám na gumičke nebudú šmýkať a veko pohára budete môcť otvoriť oveľa ľahšie. Ak vás čaká dlhé krájanie, napríklad pred sterilizáciou zeleniny, použite gumičku. Navlečte ju na kuchynskú dosku na krájanie z oboch strán a bude dobre držať na kuchynskej linke.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Priložte si túto zeleninu na boľavé kĺby na toľkoto minút a zbavíte sa bolesti

Pomoc pre domácich majstrov

Ako postupujete pri maľovaní? Určite tak, že položíte štetec na otvorenú plechovku s farbou. A koľkokrát sa vám už stalo, že vám štetec spadol priamo do farby a tá sa na ňom celá zapečenila? Pomôže vám trik s gumičkou. Pretiahnite gumičku stredom plechovky, akonáhle sa štetec zacvakne, bude v strede bezpečne stáť. Gumička zároveň poslúži na zotretie farby zo štetca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *