Prečo veľa ľudí začalo potierať sklá okien cibuľou? Tento trik je úžasný

cibula okna sklo

Viete, prečo toľko ľudí potiera okná cibuľou? Nebudete tomu veriť, ale pomáha to dosiahnuť úžasný výsledok.

Aj keď je to možno nezvyčajné gesto, potieranie okien cibuľou je určite veľmi originálna metóda, ako im dodať opäť lesk. Presne tak, týmto gestom vyčistíte okná k dokonalosti, tu je návod, ako na to!

Cibuľa na oknách domu: dôvody prečo

Napriek tomu, že ide o netradičné riešenie, použitie cibule na čistenie okien je metóda, ktorá zaručuje výsledky nad očakávanie . Táto metóda je veľmi užitočná v prípade veľmi špinavých, mastných okien alebo okien s množstvom prilepených odtlačkov prstov, naozaj funguje a mali by ste si ju osvojiť, aby ste si zabezpečili dokonalé vyčistenie skla, a to všetko len za niekoľko minút.

V skutočnosti nebudete musieť vynaložiť žiadne úsilie na odstránenie špiny a mastnoty, pretože účinné látky obsiahnuté v cibuli rozpustia každú stopu ako sneh na slnku a špina prakticky okamžite zmizne. Táto metóda nemá nič spoločné s bežnými odmasťovačmi, ktoré používame a ktoré namiesto odstránenia nečistôt pridávajú ďalšie nečistoty.

V skutočnosti cibuľa okamžite odstráni všetky stopy mastnoty a špiny na skle a na odstránenie všetkého naraz postačí utretie handričkou. Ak chcete použiť cibuľu na čistenie skla, môžete si dokonca vybrať metódu, ktorú uprednostňujete, pretože máte k dispozícii dve metódy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Dve metódy použitia cibule.

Existujú dva spôsoby použitia cibule na domáce čistenie okenných skiel, pričom oba sú účinné. Tu sú, vy si vyberte, ktorý z nich použijete:

Metóda polovice cibule alebo plátkov cibule :

Cibuľu rozrežte na polovicu alebo vezmite plátok a potrite ním okenné sklo. Je to vynikajúca metóda na odstránenie trusu hmyzu, ktorý sa prilepí na sklo, a suchých miest, ktoré sa často tvoria.

Ak budete v trení pokračovať, všimnete si, že sklo sa postupne zdá byť čistejšie a zbavené všetkých stôp nečistôt.

Na záver práce vezmite suchú handričku a sklo jemne vyleštite. Odstráňte všetky stopy nečistôt a leštite, až kým nezostanú žiadne šmuhy.

Týmto spôsobom môžete pomocou jednej cibule alebo dvoch plátkov vyčistiť celé dvere a zanechať ich dôkladne čisté;

Metóda cibule vo vode :

Metóda cibule vo vode spočíva v rozkrojení cibule na polovicu a vložení jednej z nich do vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je šetrnejšie umývanie riadu v umývačke či ručne? Ostanete pekne šokovaní

Vyberte si vedro na čistenie okien, nalejte doň trochu vody a ponorte doň polovicu cibule.
Nechajte cibuľu vo vode pol hodiny, potom do vody namočte handričku a utrite okenné sklá.

Odstráňte všetky nečistoty a potom ich osušte čistou, mäkkou handričkou a uistite sa, že na nich nie sú žiadne šmuhy.

Vďaka tejto metóde už nebudú na okenných sklách žiadne škvrny od vody a zostanú dlho čisté – vaše okná budú také čisté, že budú priehľadné a všetko, čo cez ne uvidíte, bude jasnejšie a ostrejšie!

Ako vidíte, tento fantastický výsledok ste dosiahli jednoduchým použitím polovice cibule a dokonca ste ani nič neutratili, pretože ju už pravdepodobne máte doma, keďže ju používate aj ako korenie v kuchyni. Na dosiahnutie mimoriadnych výsledkov používajte utierky na leštenie skla z mikrovlákna, ktoré zabezpečia dokonalú čistotu a jedinečný lesk, aký nedokáže dosiahnuť žiadny iný typ utierky.

Prípadne použite noviny, ktoré budete musieť najprv pokrčiť na správnu veľkosť, aby ste ich mohli držať v ruke. Aj s novinami dosiahnete na svojich oknách účinné výsledky a okamžite budú lesklé a žiarivé ako nikdy predtým!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *