Pred spaním si pod vankúš položte bobkový list. Účinok pocítite ráno

bobkovy list

Koľko toho viete o bobkovom liste? Pravdepodobne ich často používate na prípravu polievok alebo aromatických omáčok, ale tento spôsob ich použitia vás určite prekvapí.

Vedeli ste, že bobkové listy sú skvelé pri problémoch so spánkom? Ak ste nepoznali ich iné ako kuchynské využitie, určite si prečítajte náš najnovší článok.

Vlastnosti bobkových listov

Na čo vlastne milujeme bobkové listy? Ich jedinečná vôňa nie je všetko. Bobkové listy majú vlastnosti, ktoré čistia telo od toxínov.

V minulosti sa bobkové listy pridávali do vonných tyčiniek a používali sa ako prostriedok na zvýšenie koncentrácie. Je prekvapujúce, že v dnešnej dobe bezuzdnej konzumácie kofeínu si na tento účinok bobkových listov nespomíname.

Prečo taká rozsiahla znalosť bobkových listov? Poďakujte sa starým Grékom a Rimanom. Práve oni používali bobkové listy na zdobenie hláv vodcov alebo básnikov. Aj oni považovali bobkové listy za symbol múdrosti, prosperity a slávy. Ako sa ukázalo, nie bezdôvodne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci si dávajú do práčky plastové sáčky. Zachraňuje to domácnosti

Používajte bobkové listy vo svojej domácnosti

Starí ľudia verili, že zapálenie bobkových listov v byte umožňuje jeho očistenie od zlej energie. Hoci vieru v auru môžeme ponechať bez zmienky, je pravda, že jedinečná vôňa bobkových listov zmierňuje stres a čistí myseľ.

To však nie je všetko. Bobkové listy majú analgetické a protizápalové vlastnosti. Majú antipyretický a upokojujúci účinok. Či už budete inhalovať ich výpary alebo konzumovať ich výťažok v jedle (alebo ich dokonca zjete celé), poskytnete svojmu telu množstvo výhod.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vodou ovocie umývať nestačí. Robte toto, aby z neho zmizla zlá chémia

Dajte si bobkové listy pod vankúš a spite pokojne

Možno vás zaujíma, či vám bobkové listy pomôžu zaspať? Samozrejme, že môžu. Veď čo iné ako upokojenie a odbúranie stresu potrebujeme pred zaspávaním? Bobkové listy znižujú stres, napätie a uľahčujú zaspávanie. Okrem toho vám spríjemnia spánok, takže sa ráno zobudíte oddýchnutí. Stačí jeden-dva listy pod vankúš.

Niektorí ľudia tiež uvádzajú, že vloženie bobkových listov pod vankúš vás zbaví nočných môr zo spánku. Nech to znie akokoľvek magicky, existuje mnoho dôvodov, prečo toto riešenie vyskúšať v praxi.

Milí čitatelia, používate bobkové listy aj na iné účely ako na varenie? Ak áno, určite sa s nami o ne podeľte v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *