Predpoveď na leto 2024 je extrémna. Bude horúce leto?

teplo leto horuco

Nedávne extrémne premenlivé počasie nám za posledné týždne dalo zabrať, no podľa dlhodobých predpovedí meteorológov sa blíži jasný trend.

Tento rok sme zažili mimoriadne teplú zimu, čo je indikátorom toho, že leto 2024 by mohlo byť jedno z najhorúcejších v histórii.

Informácie z webového portálu The Weather Channel poukazujú na to, že nás čaká extrémne horúce leto. Experti predpovedajú, že najvyššie teploty nás čakajú v júni a júli, pričom august by mal byť najteplejším mesiacom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

Dôležitú rolu v predpovediach hrá aj prechod meteorologického javu El Niño na jeho náprotivok La Niña.

Tento jav by mal mať zásadný vplyv na počasie v druhej polovici roka, vrátane príchodu výdatných zrážok. Ďalší výskum, na ktorý poukazuje portál imeteo.sk, naznačuje, že rýchlosť topenia grónskeho ľadovca by mohla byť kľúčom k predpovedaniu letného počasia v Európe.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Marilena Oltmannsová, hlavná autorka štúdie, hovorí: „Na základe zisteného reťazca udalostí očakávame, že vzťahy medzi oceánom a atmosférou budú tento rok priaznivé pre neobvykle teplé a suché leto nad južnou Európou.“

Vzhľadom na skutočnosť, že Slovensko zaznamenalo najteplejšiu zimu v histórii meteorologických meraní, možno predpokladať, že aj počas tohtoročného leta budú prepisované teplotné rekordy, ako dodáva portál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *