Prejedli ste sa na Vianoce? Urobte toto a vaše telo vám poďakuje

brucho bolest

Máte pocit, že ste sa počas Vianoc prejedli a neviete, ako si pomôcť? Prichádzam s radami, ktoré môžu v takomto prípade pomôcť.

Vianoce sú výnimočným obdobím v kalendárnom roku. Nielenže ich trávime s blízkymi a dobíjame si baterky na novoročné výzvy. Máme tiež možnosť vychutnať si množstvo chutného jedla a domáceho pečiva.

A na tom, samozrejme, nie je nič zlé, pokiaľ sa dokážeme riadiť zdravým rozumom a striedmosťou. Na druhej strane je ťažké správať sa takto, keď je na vianočných stoloch plno dobrôt. Jeden kúsok vyprážanej ryby a pár knedlí navyše sa zrazu zmení na oveľa väčšiu porciu nadbytočného jedla. O to väčší problém môže nastať, ak sa v jeden deň zúčastníte na dvoch alebo dokonca troch Štedrých dňoch. Ako sa môžete v takejto situácii chrániť pred nepríjemnými následkami prejedania?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Bylinné nálevy, jablčný ocot a voda

V tomto type situácie môžu byť prospešné najmä bylinkové nálevy po prejedení sa na Štedrý večer. Za zmienku tu stojí harmanček, mäta, ľubovník, žihľava a fenikel. Tieto čaje nielenže znižujú plynatosť, ale tiež zmierňujú žalúdočné ťažkosti a podporujú proces trávenia.

Jablčný ocot môže pomôcť aj pri následkoch prejedania sa, ak neexistujú kontraindikácie jeho konzumácie. V tomto prípade stačí zmiešať 1 čajovú lyžičku výrobku s teplou vodou a vypiť pred jedlom. Takýto nápoj pomôže nielen zbaviť sa pocitu ťažoby v žalúdku, ale osvedčí sa aj ako účinná zbraň v boji proti plynatosti a bude mať priaznivý vplyv na proces trávenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Okrem toho nezabúdajte na hydratáciu organizmu – počas sviatočného obdobia pite veľa vody. Nielenže prečistí váš organizmus, ale budete sa aj oveľa rýchlejšie cítiť nasýtení, čo znamená menšiu pravdepodobnosť prejedania sa, pretože jednoducho nebudete pociťovať zvýšený hlad.

Určite vám pomôže aj malá fyzická aktivita

Dobre si uvedomujem, že pocit prejedania nie je nič príjemné, preto je najlepšie sa s ním čo najskôr vysporiadať. Určite vám pomôže aj trochu vonkajšej aktivity. Stačí obyčajná prechádzka s vašimi blízkymi. Nielenže sa skvele zabavíte so svojimi blízkymi, ale zároveň sa okysličíte a povzbudíte svoj metabolizmus, aby ste ešte rýchlejšie spaľovali kalórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *