• 21 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Priame vojenské víťazstvo Ukrajiny je nepravdepodobné, myslí si americký generál

Priame vojenské víťazstvo Ukrajiny je nepravdepodobné, myslí si americký generál

Mark Milley, generál americkej armády, ktorý pôsobí ako predseda Zboru náčelníkov štábov, čo z neho robí najvyššie postaveného predstaviteľa amerických ozbrojených síl a hlavného poradcu prezidenta Joea Bidena, povedal, že priame vojenské víťazstvo Ukrajiny je nepravdepodobné, a naznačil, že je nepravdepodobné zatlačiť ruské sily späť do Ruska, uvádza portál europeanconservative.com

Vyhlásenia najvyššieho amerického generála, ktoré pravdepodobne šokovali mnohých Ukrajincov, ktorí sú naďalej neoblomní a chcú získať späť územie, ktoré im bolo odobraté, odzneli na tlačovom brífingu v Pentagóne vo Washingtone po zasadnutí virtuálnej kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny, informuje britská spravodajská agentúra BBC.

Milley po uznaní “veľkých úspechov” Ukrajiny v Charkove a Chersone poznamenal, že z hľadiska územia, ktoré sa Rusku podarilo získať od začiatku vojny vo februári, je územie, ktoré ukrajinské sily získali späť v posledných týždňoch a mesiacoch, “relatívne malé”.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

“Takže z hľadiska pravdepodobnosti pravdepodobnosť ukrajinského vojenského víťazstva, definovaného ako vyhnanie Rusov z celej Ukrajiny, vrátane toho, čo si nárokujú ako Krym… nie je z vojenského hľadiska vysoká,” povedal generál.

Podľa údajov OSN prišlo od februára vo vojne o život celkovo 6 557 ukrajinských civilistov. Konflikt navyše prinútil 14 miliónov ukrajinských civilistov utiecť zo svojich domovov, čo OSN označila za “najrýchlejšie a najväčšie vysídľovanie, ktorého sme boli svedkami za posledné desaťročia”.

Hodnotenie generála Milleyho, nech je akokoľvek pochmúrne, nemusí byť nevyhnutne dôvodom na nevyhnutnú prítomnosť Ruska na Ukrajine. V prejave spolu s ministrom obrany Lloydom Austinom Milley už druhýkrát za približne týždeň naznačil, že rokovania medzi Moskvou a Kyjevom by potenciálne mohli vyústiť do stiahnutia sa Ruska z regiónu Donbas na východe Ukrajiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

“Môže dôjsť k politickému riešeniu, pri ktorom sa z politického hľadiska Rusi stiahnu. Je to možné,” povedal Milley a vyhlásil, že Rusko je v súčasnosti “na chrbte”.

S poukazom na to, že Rusko v súčasnosti okupuje 72 000 km2 ukrajinského územia, Milley povedal, že fyzicky vyhnať Rusov z Ukrajiny “je veľmi ťažká úloha”.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zasa naďalej trvá na tom, že mierové rokovania sa neuskutočnia, kým Rusko nestiahne všetky svoje sily z Ukrajiny vrátane Krymu.

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *