Príchod ďalšieho vybavenia NATO do Európy. Čo sa to chystá?!

Untitled 1 1

Vybavenie bojového tímu 3. obrnenej brigády 1. jazdeckej divízie v prístave Gdynia v Poľsku.

ISW: Rusi v dohľadnej dobe neobkľúčia ukrajinský Bachmut

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) je nepravdepodobné, že by ruské sily v dohľadnom čase obkľúčili Bachmut. Zdá sa, že ruské sily si zabezpečili dostatočnú pozičnú prevahu na zvrátenie situácie v niektorých častiach Bachmutu, ale zatiaľ nedonútili ukrajinské sily k ústupu a je nepravdepodobné, že by boli schopné mesto čoskoro obkľúčiť, napísal inštitút vo svojej správe.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Ruský postup v Bachmute bol podľa ISW pomalý a postupný a tiež nenaznačuje, že by Rusi mohli mesto dobyť nejakým „frontálnym útokom“. Skôr sa vraj zdá, že sa snaží prinútiť Ukrajincov, aby opustili svoje obranné pozície. „Možno mali pôvodne v úmysle obkľúčiť ukrajinské sily v Bachmute, ale ukrajinské velenie signalizovalo, že sa pravdepodobne radšej stiahne, ako by malo riskovať obkľúčenie,“ dodal inštitút

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Zasiahli sme veliteľské centrum pluku Azov v Záporožskej oblasti, tvrdia Rusi

Ruská armáda zasiahla veliteľské centrum ukrajinského pluku Azov v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny, uviedlo v nedeľu ruské ministerstvo obrany. Agentúra Reuters poznamenáva, že takéto tvrdenie nie je schopná vo vojnových podmienkach overiť. Ministerstvo nezverejnilo ďalšie podrobnosti údajného útoku s tým, že informácia je súčasťou denných správ o tzv. špeciálnej vojenskej operácii, ako Moskva nazýva svoju viac ako rok trvajúcu inváziu na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *