Pridávajte do každého prania a vaše uteráky budú nadýchanejšie a mäkšie ako kedykoľvek predtým

Untitled 5 3

Sú vaše uteráky po praní tvrdé, aj keď používate zmäkčovač? Zaujíma vás, čo urobiť, aby boli mäkké a nadýchané? Máme pre vás domáci patent s použitím výrobku, ktorý máte každý deň v kuchynskej skrinke. Po jeho použití budú vaše uteráky príjemné na dotyk.

Niekedy sa stáva, že uteráky sú po praní tuhé a drsné. To spôsobuje, že ich používanie je nepríjemné. Chcete, aby vaše uteráky boli po vypraní mäkké a voňavé? Máme pre vás geniálne riešenie!

Prečo sú uteráky po praní tuhé?

Drsnosť uterákov závisí od dvoch faktorov. Po prvé od nízkej kvality vlákien, z ktorých sú vyrobené. A po druhé z nesprávneho prania. Možno si ani neuvedomujeme, že robíme chyby. Pri praní často dávame do práčky príliš veľa vecí. Vtedy naberú veľa vody a zväčšia svoj objem – ak je bubon preplnený – uteráky sa zle plákajú a pracie prostriedky, ktoré používate, zostávajú v ich vláknach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si bobkový list pod každý vankúš v dome. Má to veľké výhody

V dôsledku toho sa mäkké uteráky stávajú drsnými a nepríjemnými. Rovnaký účinok má aj pranie pri veľmi vysokých teplotách. Vlákna sa scvrknú a už nezískajú svoju nadýchanosť. Čo teda môžete urobiť, aby vaše uteráky zostali mäkké? Perte ich pri teplote maximálne 60 stupňov a používajte jeden prací prostriedok z kuchynskej skrinky!

Užívajte ocot a problém drsných uterákov zmizne.

Možno budete šokovaní, ale liehový ocot funguje na hrubé a tuhé uteráky vynikajúco. Keď ho pridáte do prania, prestanú elektrizovať a zmäknú. Stačí ho naliať do práčky pol pohára na každý veľký uterák v práčke alebo jeden pohár octu na celé pranie.

Ocot odstraňuje nečistoty, fixuje farbu a dezinfikuje, pretože má dezinfekčné vlastnosti. Ak sa chcete zbaviť rôznych škvŕn a žltých zafarbení, namočte uterák pred praním do roztoku jedlej sódy a potom namiesto aviváže pridajte do prania ešte trochu jedlej sódy. Môžete tiež skúsiť pridať ocot len na opláchnutie uterákov. Rozdiel posúdite sami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do prania hoďte igelitový sáčok. Funguje to ako sušička

Ako periete uteráky, aby zostali mäkké?

Máme pre vás niekoľko tipov, ako zabezpečiť, aby vaše uteráky neboli drsné a tuhé.

  • Uteráky vždy perte oddelene – nepridávajte k nim oblečenie ani iné predmety.
  • Farebné uteráky perte pri teplote 40 stupňov Celzia
  • Biele a svetlé uteráky perte pri 60 stupňoch Celzia.
  • Vyberajte pracie programy pre bavlnu alebo jemné tkaniny.
  • Nepoužívajte zmäkčovadlá, bielidlá ani avivážne prostriedky. Uteráky potom strácajú schopnosť absorbovať vodu.
  • Uteráky odstreďujte na nízkych otáčkach alebo sušte na čerstvom vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *