Príde si po Putina?! Šéfka Európskej komisie ho chce vidieť pred Medzinárodným trestným súdom za vojnové zločiny

EOqJiJcWsAE8oiR 1

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová včera uviedla, že si želá, aby sa Vladimir Putin postavil pred Medzinárodný trestný súd, za vojnové zločiny na Ukrajine.

Von der Leyenová podľa svojich vyjadrení považuje za „možné“, že ruský prezident sa jedného dňa postaví pred ICC, pretože „Putin je nakoniec zodpovedný“ za vojnové zločiny na Ukrajine.

Dodávky zbraní na sebaobranu napadnutej krajiny sú morálne prijateľné, povedal pápež

Dodávky zbraní Ukrajine sú morálne prijateľné, pretože krajine pomáhajú brániť sa ruskej agresii. Povedal to dnes podľa agentúry Reuters pápež František novinárom na palube lietadla, ktorým sa vracal zo svetového stretnutia náboženských vodcov v Kazachstane. Hlava rímskokatolíckej cirkvi tiež vyzvala Kyjev na otvorenosť voči prípadnému dialógu s Moskvou, aj keď je to pre Ukrajinu ťažké.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa deje? V Británii po prvýkrát zachytili vírus prasacej chrípky u človeka

USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za 600 miliónov USD

Spojené štáty oznámili nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Prezident Joe Biden schválil pomoc za 600 miliónov USD, uviedol Biely dom v správe zaslanej ministerstvu zahraničia. USA zatiaľ Ukrajine bojujúcej od februára proti Rusku poskytli vojenskú pomoc presahujúcu 15 miliárd dolárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga predpovedala v roku 2024 pre Európu katastrofické scenáre

Pomoc zahŕňa raketomety HIMARS, okuliare na nočné videnie, protipechotné míny claymore, odmínovacie zariadenia, delostrelecké granáty a presne navádzané delostrelecké strely, uviedol Pentagon. Peniaze majú byť použité aj na vojenské vzdelávanie a výcvik, vyplýva zo správy Bieleho domu.

Požadované zbrane majú Ukrajine umožniť pokračovať v ofenzíve proti ruskej armáde na juhu a severovýchode krajiny. Kyjev tento mesiac zahájil rozsiahlu protiofenzívu na severovýchode krajiny, pri ktorej donútil ruské jednotky k ústupu. Podľa prezidenta Volodymyra Zelenského od začiatku septembra ukrajinské sily dobyli späť asi 6 000 kilometrov štvorcových svojho územia.

3 Replies to “Príde si po Putina?! Šéfka Európskej komisie ho chce vidieť pred Medzinárodným trestným súdom za vojnové zločiny

  1. Ona môže chcieť aj zlaté teliatko, otázne je či ho dostane. 😂😂😂. Dôležité je čo chcú občania a väčšina sveta a nie čo chce mega zločinecká Uršuľa. To by tak vypadalo aby o nás bez nás rozhodovali mega zločinci. Ona nech sa pripraví na vlastný funus!

  2. Ty kravské Lajno, amerických zločincov napríklad len za státisíce mŕtvych v Iraku si videla pred nejakým medzinárodným súdom? Si debilnejšia než to lajno.

  3. Rusko vyhlásilo na začiatku roka 20022 že je sa cíti ohrozené USA NaToM, pri svojich hraniciach , okupavali sa rozložilo NATO, na čo ruský President Putin reagoval požiadavkou aby NATO , ruské vojská opustili hranice Ruska , pretože je to pre Rusko nebezpečné, a oslabuje to jeho suverenitu , týmto Rusko vyjadrilo jasný postoj USA , Putin nedovolil USA aby USA NATO realizovali vojenský výcvik NATO vojakov, lietadiel, a vojenského materiálu blízko hraníc a v okolí Ruska.
    Zdá sa že USA sa ani nenamáhalo požiadať Ruskeho presidenta o oznámenie mu takého plánu , a samozrejme preto okupácia USA blízko Ruských hraníc , a odmietnutie ústupu USA NATO od Ruských hraníc bol spustený vyvolaný alarm , a preto aj kôli tomu že v momente okupácie Ruských hraníc NATOM USA žiadalo Ukrajinského presidenta Zelenskeho aby podpísal Zmluvu z NATOM aby čím si USA president Biden chcel zaistiť pezproblemovy vstup na Ukrajinu a zaútočiť odtiaľ priamo na Rusko , čím Zelenskému tiež europska presidentka EU Úrsula L. y USA garantizovali (ukrajinskému prezidentovi) bezproblémový vstup prijatie do EU-by sa stala Ukrajina çlenom Európskej Únie, následne Rusko Putin oznámil , a vyzval presidenta Zelenskeho o uzavretí mierovej dohody alebo zosilnenie , posilnenie mierovej dohody , na ochranu mierových vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinu , ktorá mala zabrániť vojskám NATO a USA bojovať , a zaútočiť na Rusko z /cez Ukrajinské územie , na to predložil president Putin ukrajinskému prezidentovi Zelenskemu mierovú dohodu o neutralite pôsobnosti , uzavrieť dohodu o neutrálnym chránenom území ,ak by a pred tým než Zelenský podpise zmluvu z NATOM alebo pre prípad by Ukrajinu prijali ako člena EÚ.
    (kôli príčinám jasným ktoré vyplývali z plánovaného postupu USA , NATO , a Ukrajinou – ktoré činili jasným postupom zalarmovali ohrozovali bezpečie, mier a stabilitu Ruska , jeho obyvateľov, občanov a prezidenta ) , načo president Putin Vyhlásil Špeciálnu operáciu .

    Máme to jasné že Špeciálna operácia od Ruska začala kôli alarmu ktorý vyvolali USA ,NATO, Ukrajina a ktorú jasné podporovala Úrsula prezidentka z Európskej komisie , a niekoľko ďalších vodcov nich krajín, ktorý zostali v úzadí ,zatiaľ v mlčanlivosti , stíchli po reakcci , zodpovednej spósobilosti a pripravenosti Ruského prezidenta ktorý zaktivoval Špeciálnu jednotku Putin aby ochránil svojich obyvateľov , a krajinu od útoku a Invázie Ukrajiny , USA, a NATOM , Putin týmto spôsobom činí v úlohe opositor, („čím aj zároveň zabránil 3./ III. Svetivej vojne“) ohrozený alarmnou situáciou ktory predkladali rýchle žiadosti /dohody medzi sebou , za účasti plnenia pripravovanych plánov : Útoku/operácie ktorej dali krycie meno : Skúšobný Výcvik NATA .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *