Pripravte si lopaty. Na Mikuláša sa očakáva veľká snežná kalamita. Tu napadne najviac

snezenie slovensko

Slovensko sa pripravuje na snehovú nádielku, ktorá zasiahne kraj už na sviatok Mikuláša. Po mrazivých dňoch sa očakáva ďalšia vlna sneženia, ktorá bude mať najväčší dopad na južné okresy a Podunajskú nížinu.

Varovanie pre Cestujúcich a Príprava na Zimné Podmienky

Meteorologický portál iMeteo.sk predpovedá, že teplý front, ktorý v utorok prejde cez Slovensko, prinesie sneženie, najmä v Banskobystrickom kraji. Očakáva sa, že napadne maximálne 3 cm nového snehu. Mikulášské ráno už môže prispieť k zložitostiam v doprave, najmä na západe a v časti stredného Slovenska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Oblasti Najviac Zasiahnuté Snežením

Najintenzívnejšie sneženie sa očakáva na juhu, kde môže intenzita prekročiť 3 cm snehu za hodinu. Meteorológovia upozorňujú na rýchle pribúdanie snehu vplyvom priaznivých teplôt okolo bodu mrazu. Mikuláš prinesie sneženie aj do Banskobystrického a Žilinského kraja, pričom popoludní sa rozšíri do všetkých oblastí stredného a východného Slovenska.

Predpovedaný Vplyv na Dopravu

Snehové podmienky začnú komplikovať situáciu na horských priechodoch a rozšíria sa z Podunajskej nížiny na stredné Slovensko. Zrážky začnú ustávať na západe, ale presunú sa na východ Slovenska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Očakávané Snehové Nádielky v Rôznych Regiónoch

Na juhu západného Slovenska sa predpokladá najviac snehu, a to 10–20 cm. Zvyšok západného Slovenska by mal očakávať do 10 cm, v Žilinskom kraji do 5 cm a v Banskobystrickom kraji do 10 cm čerstvého snehu.

Snehová Predpoveď na Nasledujúce Dni

Sneženie by malo pokračovať aj vo štvrtok, s predpoveďou do 30 cm čerstvého snehu na juhu západného Slovenska. Predpovede však môžu byť neisté v závislosti od polohy tlakovej níže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *