Prišiel čas na zber brezovej šťavy. Vedeli ste o jej úžasných účinkoch?

brezova voda zber

Jar je zvláštne obdobie, keď sa zvieratá prebúdzajú zo zimného spánku a rastliny začínajú púšťať prvé listy. Skôr ako sa však brezy zazelenajú, môžeme z nich získať cennú šťavu.

Brezová šťava obsahuje množstvo minerálnych látok a jej získavanie stromom neškodí. Teraz je ideálny čas na jej zber. Pozrite si, ako na to.

Aké vlastnosti má brezová šťava?

Brezová šťava je pozoruhodný elixír zdravia, ktorý nás môže podporiť pri liečbe mnohých ochorení. Je skvelá pri ochoreniach obličiek alebo srdcovo-cievneho systému. Podporuje pri anémii a ischiase.

Pozoruhodná brezová šťava obsahuje množstvo živín. Obsahuje meď, železo, vápnik a draslík. To však nie je všetko, pretože brezovej šťave nechýbajú ani vitamíny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Toto je posledná chvíľa na získanie brezovej šťavy. Zber tohto cenného nektáru nie je pre strom nebezpečný. Poskytneme vám niekoľko tipov, ako ho získať. Musíte sa poponáhľať, času už veľa nezostáva.

Kedy môžeme získať brezovú šťavu?

Brezovú šťavu môžeme zbierať zo stromov v záhrade alebo v lese. Treba to urobiť hneď teraz, skôr ako sa na stromoch objavia prvé listy. Breza sa na jar prebúdza naozaj rýchlo a prenáša cenný nektár z koreňov do výhonkov.

Šťavu s jej výnimočnými vlastnosťami si môžeme kúpiť v lekárni, ale úplne zadarmo si ju môžeme nazbierať sami. Jednou z metód je získať šťavu priamo z kmeňa brezy. Týmto spôsobom nazbierame približne 1,5 litra za deň. Ako na to?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si pekne priplatia za tieto potraviny a výrobky. Vláda zvýšila dane

Ako získate brezovú šťavu?

Na získanie brezovej šťavy musíme do kmeňa brezy vyvŕtať asi 3 cm veľký otvor. Potom do nej vložíme lievik alebo rúrku, pod ktorú umiestnime fľašu s nektárom. Ďalšou možnosťou je získať šťavu z konárov.

Druhá metóda spočíva v odrezaní niekoľkých brezových konárov a ich následnom umiestnení do nádoby na zber šťavy. Tento spôsob je invazívnejší, takže prvá metóda bude fungovať oveľa lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *