Prišiel nový zákon, ktorý ochráni Slovákov v obchodoch. Toto predajcov šokuje

black friday slovensko

V snahe o posilnenie ochrany spotrebiteľov vláda schválila návrh nového zákona, ktorý má za cieľ zamedziť klamlivým praktikám obchodníkov počas období veľkých výpredajov, akým je napríklad Black Friday. Informuje o tom portál spravy.rtvs.sk.

Zmeny ešte čakajú na finálne schválenie v parlamente. Zákon by mal učiniť koniec zavádzajúcim zľavám, kedy obchody uvádzali ako zľavené ceny, ktoré boli umelo zvýšené len krátko pred samotným výpredajom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí urobiť denne toľkoto krokov a výrazne si predĺžite život a zlepšíte zdravie

Jozef Dvorský, riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektronický obchod, vysvetľuje: „Obchodníci budú môcť ponúkať zľavy len na cenu, ktorá bola platná 30 dní pred ich znížením.“

Vláda sa nezameriava len na online a offline výpredaje, ale aj na nekalé praktiky špekulantov a podomových predajcov.

Podľa nových pravidiel, ak zákazník zakúpi tovar pod nátlakom nečestných predajcov, známych ako „šmejdi“, môže tovar vrátiť do 30 dní, namiesto súčasných dvoch týždňov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto zasaďte cesnak teraz po zime a budete ho mať obrovský

Zákon tiež zjednodušuje proces reklamácie a zvyšuje ochranu pred falošnými recenziami. Na druhej strane poskytuje obchodníkom možnosť na opravu chýb bez automatického udelenia pokuty, čo dáva príležitosť na zlepšenie obchodných praktík.

Táto legislatívna zmena signalizuje krok k zodpovednejšiemu prístupu k obchodu a spotrebiteľskej etike.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *