Protestujúci za Palestínu útočia na Biely dom v USA. Pozrite, čo urobili s plotom

biely dom

Propalestínski demonštranti v sobotu večer natreli červenou farbou bezpečnostný plot Bieleho domu vo Washingtone a niektorí sa pokúsili preraziť bránu, pričom odsúdili prezidenta Joea Bidena za podporu Izraela.

Aktivisti mávali palestínskymi vlajkami a vykrikovali obscénne nadávky na adresu prezidenta. Taktiež násilne otriasali bránou, zatiaľ čo sa na to z druhej strany pozeral bezpečnostný personál.

Napriek vyhrotenej atmosfére hovorca tajnej služby Anthony Guglielmi neskôr novinárom povedal, že „pokus o narušenie brány z predchádzajúceho dňa sa zaobišiel bez incidentov“ a pred Bielym domom nedošlo k žiadnemu zatknutiu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Desaťtisíce ľudí pochodovali v sobotu vo Washingtone a vyzývali na prímerie medzi Izraelom a palestínskymi militantmi, pričom odsudzovali „genocídu“ v Gaze.

Demonštrácie na podporu Palestíny alebo Izraela sa konali v mnohých krajinách od začiatku bojov na Blízkom východe začiatkom októbra. V piatok zatkla polícia amerického Kapitolu 52 podporovateľov Palestíny za to, že protestovali v kanceláriách niekoľkých senátorov.

Minulý mesiac bolo zatknutých takmer 300 ľudí za účasť na podobnom proteste v rotunde Cannon Office Building vo Washingtone.

Boje vypukli po tom, ako Hamas a spriaznené palestínske militantné skupiny zaútočili na Izrael, pričom zabili približne 1 400 ľudí, väčšinou civilistov, a zajali viac ako 200 rukojemníkov. Izrael odpovedal leteckými útokmi na Gazu a odvtedy začal v palestínskej enkláve pozemnú operáciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Podľa miestnych orgánov bolo v Gaze zabitých viac ako 9 000 Palestínčanov. OSN a skupiny na ochranu práv varujú pred zúfalou humanitárnou situáciou v enkláve spôsobenou izraelskou blokádou a bombardovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *