Prví turisti prehovorili o cenách v Chorvátsku: Toto už nie je normálne! Už neprídeme!

ceny chorvatsko 2023

Chorvátsko, jedna z najobľúbenejších turistických destinácií, sa stáva terčom kritiky kvôli neustálemu zvyšovaniu cien, ktoré sa tento rok zdá byť obzvlášť výrazné. Turisti sa často sťažujú na vysoké náklady, ktorým sú vystavení, ale len zriedka počujeme kritiku od samotných Chorvátov.

Domáci by predsa mali poznať spôsoby, ako sa vyhnúť turistickým cenám. Nedávna skúsenosť jedného Chorváta však naznačuje, že problémy sa týkajú aj miestnych obyvateľov.

Server Danas.hr uverejnil príbeh Chorváta, ktorý už osem rokov v krajine nežije, ale teraz sa sem vrátil na dovolenku so skupinou priateľov. „Doteraz sme navštívili destinácie ako Turecko, Taliansko, Grécko a Španielsko a tento rok sme sa rozhodli pre Chorvátsko, ktoré som ako jediný Chorvát v skupine odporúčal. Ostrov Krk sme si vybrali preto, lebo je tam letisko a požičať si auto na mieste je jednoduché. Prvé dojmy boli fantastické, všetko fungovalo, ako malo,“ povedal čitateľ.

Žiaľ, situácia sa však rýchlo začala zhoršovať. „Prenájom auta a ubytovanie boli vrcholmi našej dovolenky, potom to už išlo len dolu vodou. Snažili sme sa nakúpiť základné potreby v miestnom supermarkete. Ceny sú však neskutočné. Viac ako 5 eur za dezodorant je jednoducho smiešne. Rovnaká značka stojí v Nemecku 2 eurá a v Belgicku dokonca len 1,7 eura,“ povedal Chorvát.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Ďalším nepríjemným zistením bola cena vody, za ktorú museli zaplatiť 2 eurá, hoci by mala byť maximálne polovičná. To však bola len predzvesť toho, čo malo nasledovať. „Prvý zážitok z pláže bol ako z hororu. Boli sme na pláži Vela v Baške a za rozpadajúce sa lehátko a slnečník chceli 25 eur. Už to sa nám zdalo neuveriteľné, ale pozor, bol to len začiatok týždňa. Keď sme sa v piatok vrátili, cena bola už 30 eur,“ opisuje situáciu na ostrove Krk čitateľ.

A platíte doslova za všetko. Pomysleli by ste si, že za túto cenu dostanete nejaký servis, napríklad čašníka, ktorý vám prinesie pitie? Na to zabudnite. Pre predražené nápoje musíte ísť do miestneho baru. „Musíte si však obuť topánky, pretože nikde nie je piesok, len ostré kamene,“ opísal situáciu jeden chorvátsky turista. „Samozrejme, platíte len hotovosťou.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Ani skúsenosti s plážou neboli veľmi pozitívne. Okrem toho, že vás každých pár minút obťažovali predavači drobností, nemôžete zabudnúť na drobné poplatky. Ak nezaplatíte, po kúpaní v mori sa nebudete môcť osprchovať ani ísť na toaletu. Každá z týchto služieb stojí 50 centov, pričom sprcha trvá asi 30 sekúnd a voda tečie slabým prúdom. Údajne bola zavedená s cieľom šetriť vodou.

Dotknutá osoba a jej skupina dospeli k záveru, že sa do Chorvátska na dovolenku už nikdy nevrátia. Pomer ceny a kvality jednoducho nedáva zmysel. Za rovnakú sumu peňazí by mohli stráviť dovolenku v Grécku alebo Turecku a mali by zabezpečené všetky služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *