Putin povedal slová, ktorá potešia LGBTI komunitu

putin ekonomika

Príslušníci LGBTQ komunity a jej kultúry sú súčasťou modernej spoločnosti a nemali by mať zakázané prezentovať sa na kultúrnych podujatiach alebo súťažiach, myslí si ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň však takéto témy nesmú byť povinnými kritériami na víťazstvo v uvedených súťažiach, ako sa to zrejme deje na Západe, navrhol.

Prezident sa takto vyjadril v piatok, keď vystúpil na 9. medzinárodnom kultúrnom fóre v Petrohrade. Kultový srbský filmový režisér a scenárista Emir Kusturica sa Putina opýtal na jeho názor na to, či sa LGBTQ témy stávajú povinnou podmienkou na víťazstvo v niektorých filmových súťažiach na Západe.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

„Áno, skutočne vidíme, že na rôznych súťažiach v západných krajinách, aby ste niečo vyhrali, musíte buď rozprávať, písať, alebo ukazovať život sexuálnych menšín, transrodových ľudí a transformerov – mnoho rôznych názvov pre nich,“ uviedol Putin.

Poviem vám však niečo nečakané. Aj oni – tieto témy a títo ľudia – majú právo vyhrať, ukázať a povedať, pretože aj to je súčasťou spoločnosti. Aj to je to, čím ľudia žijú. Je zlé, ak len vyhrávajú najrôznejšie súťaže, to je na nič.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Prezident zdôraznil, že „rovnosť“ by mala byť všeobecnou zásadou, a to aj v kultúrnych súťažiach.

V súčasnosti prebieha v Petrohrade Medzinárodné kultúrne fórum, ktoré má trvať do 18. novembra. Tento rok má toto významné medzinárodné podujatie názov Fórum zjednotených kultúr.

Na fóre sa zúčastňujú zástupcovia približne 70 krajín z celého sveta vrátane viac ako 30 ministrov kultúry a koná sa na ňom viacero podujatí, ktoré sa končia panelovými diskusiami o rôznych otázkach týkajúcich sa kultúry a medzinárodným dialógom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *