Vlašské orechy budú výborné aj po rokoch. Urobte s nimi toto

orechy

Jedným z najobľúbenejších orechov sú vlašské orechy. Nielenže potešia svojou chuťou, ale majú aj veľa výživových hodnôt. Ako ich však skladovať, aby zostali dlho čerstvé a aromatické? Ukazuje sa, že na pomoc prichádza jeden šikovný trik.

Tohtoročná úroda vlašských orechov bola v niektorých prípadoch naozaj impozantná. Ako ich však skladovať, aby si dlho zachovali čerstvosť a aromatickosť?

Stačí vyskúšať jeden šikovný domáci trik, vďaka ktorému vám úroda vydrží až do ďalšej sezóny a dokonca aj dlhšie.

Ako skladujete vlašské orechy? Budú perfektné celé mesiace

Suché a očistené vlašské orechy v škrupine sa dajú pohodlne skladovať mnoho mesiacov, ak im poskytnete správne podmienky. Najlepšie je umiestniť ich do veľkých debien, kde budú voľne uložené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Takto pripravené by mali byť na chladnom, vzdušnom a tmavom mieste. Potom ich nebude strašiť pleseň a dokonca si zachovajú svoju vynikajúcu chuť a štruktúru. Nie každý však vie, že vlašské orechy sa dajú aj zamraziť. Stačí odstrániť škrupiny a šupky a orechy zabaliť do vreciek na zips. Takto ich môžete vložiť do mrazničky, kde si zachovajú všetky svoje vlastnosti až dva alebo tri roky.

Aké sú výhody konzumácie vlašských orechov? Chutia skvele nielen ako občerstvenie

Vlašské orechy sú nielen veľmi chutné, ale aj plné výnimočných vlastností, preto sa ich oplatí zaradiť do každodenného jedálnička. Sú plné bielkovín, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín. Sú tiež vynikajúcim zdrojom draslíka, horčíka, fosforu a kyseliny listovej. Obsahujú aj vitamín E.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Môžu sa jesť surové ako zdravé občerstvenie, ale sú výborné aj ako prísada do koláčov a dezertov. Výborne chutia aj ako súčasť slaných jedál, šalátov, omáčok a dokonca aj dusených pokrmov. Oplatí sa tiež nasekať vlašské orechy a ozdobiť nimi pokrmy, napr. posypať nimi cestoviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *