Putin sa na Ukrajine vozil autom, ako by sa nič nedialo

putin ukrajina

Prezident Vladimir Putin navštívil Mariupol, uviedla tlačová služba Kremľa.

Hlava štátu tam priletela vrtuľníkom a potom prechádzala mestskými časťami so zastávkami za volantom auta. Prezrel si niekoľko miest a hovoril s miestnymi obyvateľmi.

Podpredseda vlády Marat Chusnullin hovoril o stavebných a rekonštrukčných prácach v Mariupole a jeho okolí.

„Hovorili najmä o výstavbe nových sídlisk, sociálnych a vzdelávacích zariadení, bytovej a komunálnej infraštruktúry a zdravotníckych zariadení,“ dodal Kremeľ.

Podpredseda vlády napríklad ukázal prezidentovi Filharmóniu, ktorá bola podľa jeho slov zrekonštruovaná za tri mesiace. Ako dodal, rekonštrukcia centra mesta má byť ukončená do konca roka.

„Centrum je veľmi schátrané, niektoré budovy v centrálnej časti sú pamiatky. Dlho sme sa rozhodovali, či ich zbúrať alebo nie. Rozhodli sme sa, že ho zachováme, a urobili sme celú projektovú a odhadovú dokumentáciu. Centrum chceme dokončiť do konca roka, aspoň fasádnu časť,“ povedal Chusnullin.

Mesto spustilo verejnú dopravu, v súčasnosti premáva 110 autobusov a do leta začnú premávať električky, pokračoval podpredseda vlády.

„Ľudia sa začali vracať. Keď sme videli, že rekonštrukcia pokračuje, ľudia sa začali aktívne vracať. Rast populácie,“ zdôraznil.

Takmer všetky budovy v meste boli zbombardované, a následkom obliehania zomreli desiatky tisíc ľudí. Mesto malo pôvodne 450-tisíc obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *