Putin tvrdí, že má po celom svete nových spojencov a dosiahnu „spravodlivejší svet“

putin rusky prezident

Vladimir Putin vystúpil s prejavom k účastníkom 11. medzinárodného stretnutia vysokých bezpečnostných predstaviteľov, ktoré sa koná mimo Moskvy. Ruský prezident vo svojom vystúpení zatratil západný neokolonializmus a je presvedčený, že ich ideológia výlučnosti čoskoro prestane existovať. Putin 24.februára 2022 napadol agresívne suverénny štát Ukrajinu, kde do dnešného dňa umierajú nevinní civilisti.

Ruský prezident Vladimir Putin je pevne presvedčený, že Rusko a jeho spojenci dosiahnu vytvorenie „spravodlivejšieho sveta, pričom ideológia výnimočnosti, ako aj neokoloniálny systém, ktorý umožňoval využívanie zdrojov celého sveta, sa nevyhnutne stanú minulosťou“.

Rusko sa medzitým chystá všemožne posilňovať väzby s národmi Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Objednávate si v McDonald's stále to isté jedlo? Psychológ vám povie, aký ste človek

„Vysoko si ceníme skutočnosť, že Rusko má mnoho partnerov v rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch. Úprimne si vážime historicky silné, priateľské a skutočne dôverné väzby s národmi Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky. A budeme ich všemožne posilňovať,“ povedal Putin vo videopríhovore na medzinárodnom stretnutí vysokých bezpečnostných predstaviteľov.

Poukázal na rastúcu nestabilitu na medzinárodnej scéne a vznik nových rozporov a horúcich miest v rôznych regiónoch.

„Vidíme, že súčasnú medzinárodnú situáciu charakterizuje rastúca nestabilita. V rôznych regiónoch sa rozširujú tie pôvodné a vznikajú nové ohniská napätia,“ zdôraznil Putin.

Je to spôsobené najmä snahou jednotlivých štátov udržať si svoju dominanciu, pričom úplne ignorujú suverenitu a záujmy iných krajín, zdôraznil prezident.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Unikol trailer na GTA 6. Hra bude vo Vice City a to mesto je masívne

„To všetko je sprevádzané zvyšovaním vojenského potenciálu, demonštráciou sily, bezbrehým zasahovaním do záležitostí nezávislých krajín, ako aj pokusmi vyťažiť jednostranné výhody z energetickej a potravinovej krízy, ktorú podnecujú Spojené štáty a viaceré západné štáty,“ dodala hlava štátu.

Putin zdôraznil, že Rusko je pripravené na úzku súčinnosť so všetkými zainteresovanými krajinami pri riešení spoločných výziev pre ľudstvo.

„Už som to povedal viackrát a zopakujem to znova: naša krajina je pripravená na najužšiu súčinnosť so všetkými zainteresovanými štátmi pri konfrontácii so spoločnými hrozbami a spoločnými výzvami, ktorým dnes ľudstvo čelí,“ zdôraznil.

One Reply to “Putin tvrdí, že má po celom svete nových spojencov a dosiahnu „spravodlivejší svet“”

  1. ad: …Putin 24.februára 2022 napadol agresívne suverénny štát Ukrajinu, kde do dnešného dňa umierajú nevinní civilisti…

    upresnenie:
    2014 sa konal na majdane ozbrojeny prevrat, v ramci ktoreho k moci nastupila fasisticka chunta, ktora zacala vyhladzovat a zabijat ruskojazycnych civilistov – o com nase media nesmu informovat lebo to zakazala US embassy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *