Putina musíme brať vážne, ak to takto povie, nezavádza, vyhlásil šéf zahraničnej politiky EÚ

borell

Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borell vyhlásil, že vyjadrenia ruského prezidenta Vladimira Putina musíme brať vážne. Myslel tým hrozby, že Rusko môže použiť jadrové zbrane na Ukrajine.

„Určite je to nebezpečný moment, pretože ruská armáda je zatlačená do kúta a Putinova reakcia – hrozba použitím jadrových zbraní – je veľmi zlá,“ povedal Borrel.

Borrell tvrdí, že je potrebné dosiahnuť „diplomatické riešenie“, ktoré „zachová zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny“.

„V opačnom prípade môžeme ukončiť vojnu, ale nebudeme mať mier a budeme mať ďalšiu vojnu,“ povedal Borrell a dodal, že Putina musíme brať vážne, keď hovorí o tom, že Rusko môže použiť rôzne zbrane na ničenie či všetky dostupné prostriedky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Rusko tvrdí, že zostrelilo ukrajinské drony útočiace pri záporožskej elektrárni

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská armáda zostrelila osem ukrajinských bezpilotných lietadiel, ktoré sa snažili zaútočiť na územie Záporožskej jadrovej elektrárne. Informovali o tom v nedeľu agentúry Interfax a TASS. Podľa hovorcu ruského ministerstva Igora Konašenkova išlo o samovražedné drony. Ruské sily ich údajne zostrelili ešte mimo areálu okupovanej elektrárne. Kyjev sa k tomu zatiaľ nevyjadril.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Ukrajinské ministerstvo obrany si uťahuje z ruskej mobilizácie

Ukrajinské ministerstvo obrany zdieľalo na Twitteri video, v ktorom zosmiešňuje ruskú mobilizáciu. Kompiláciu záberov opitých ruských brancov, zničenej vojenskej techniky a polície, zasahujúcu proti demonštrantom dopĺňa rezort slovami: „Rozumieme, že nie všetky ruské jednotky sú také. Rusko stále má zvyšky profesionálnej armády, ktorú ukrajinská armáda ešte nezničila. Tiež ale vieme, že títo ‚vojaci‘ čoskoro dorazia na front a s ich láskou k alkoholu pre nich bude ľahšie umierať v našej krajine.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *