• 25 septembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Slovenská realita: Babička má odrobené 50 rokov a po prvýkrát sa bojí chudoby: Z čoho to mám všetko platiť?!

Slovenská realita: Babička má odrobené 50 rokov a po prvýkrát sa bojí chudoby: Z čoho to mám všetko platiť?!

Ceny rastú raketovo rýchlo, no platy či dôchodky nie. Najviac to cítia tí menej zarábajúci, či osamelí dôchodcovia, ktorí sú v ťažkých situáciách.

Majú predať dom, ktorý treba vykurovať a kúpiť si menší byt? A kúpi vôbec ten ich starý dom niekto v osamotenej dedine? Dôchodcovia sa dostali po odrobených rokoch do čias, ktoré by ich nikdy ani len nenapadli.

Na 8.októbra chystajú odbory KOZ SR protest proti chudobe a vo videu vyspovedali jednu z babičiek, ktorá má odrobených 47 rokov, no nikdy by ju nenapadlo, že sa dožije takejto doby.

Ako sama hovorí, prvýkrát sa za svoj život obáva chudoby „Išlo hore všetko. Mliečne výrobky, maslo, múka, chlieb, všetko…“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Farmár prezradil, čo hneď urobiť s vajíčkami, keď ich donesiete domov. To by vás nenapadlo

Do odborárov sa ale pustili Slováci v diskusiách: „Za to mozete aj Vy odborari !!! Preco nebol generalny strajk ? Vzdy sa nechate umlcat drobnymi… Dnes uz kazdi hladi iba na seba. Osud niekoho ineho uz nikoho nezaujima.“ píše Rado.

„Prečo sa nespojite aj s inými organizáciami , združeniami ,,ale aj opozičnými stranami,,,,,,my potrebujeme veľký protest,,,,nie každý separe,,,,,im takéto mini protesty nehovoria nič,,,,iba sa smeju“ pýta sa Erika.

Mali ste robiť protesty, keď tu vládol Smer. Keď vám v čase hojnosti zvyšovali dôchodky po centoch a eure. Za dvanásť rokov ich vlád ste dnes mohli mať namiesto 400€ trebárs 800€. A dnešnú krízu ste mohli v pohode prekonať. Ale oni celý ten čas na vás dôchodcov zvysoka sr.li a mesačne vyvážali do Dubaja vládnym špeciálom od 600 do 900 000 eur. Potrebovali vás iba pri voľbách.“ píše Ladislav.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

„Energie su sprivatizovane. Česko a slovensko su europska veľmoc na vyrobu energie a elektriky, ale vlastizradcovia ju predavaju za50euro za MWatt na lipsku burzu do nemecka a naspäť kupujete za 800euro za MWatt vďaka oľano matovič!!! Od vstupu do EU sidlo Brüssel predali energie, vodu, pôdu zahraničnym investorom. Cez migraciu prebieha vymena obyvatelov za multikulturalizmus.“ píše ďalší Slovák.

 

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *