Biden sa naďalej zahráva s apokalypsou, keď posiela jadrové bombardéry k Rusku, varujú rakúske médiá

americky bombarder rusko 1

Nad týmito riskantnými krokmi vlády USA mierumilovní Európania len krútia hlavou: Znova letel jadrový bombardér B-52 smerom na Petrohrad – ruská stíhačka Su-35 sa vzniesla, aby ho zachytila, píše rakúsky portál Exxpress.

Zatiaľ čo jadrový bombardér B-52 letel v sobotu minulý týždeň v priamej línii nad Baltským morom smerom k ruskému megamestu Petrohrad a otočil sa len 200 kilometrov pred mestom s 5,1 milióna obyvateľov, dva americké jadrové bombardéry, ktoré v súčasnosti pozoruje Flightradar 24, niekoľkokrát preleteli ponad Estónsko: Tieto lietadlá B-52 by mohli byť vyzbrojené jadrovými raketami AGM-28 „Hound Dog“ – každá z nich má jadrovú hlavicu s ničivou silou 1,1 megatony TNT. Atómová bomba zhodená na Hirošimu 6. augusta 1945 mala výbušnú silu 13 kiloton. Nová krížová strela „Hound Dog“ by mala 85-krát väčšiu výbušnú silu ako vtedy použitá jadrová zbraň.

image 29
Zdokumentovaný prelet jadrových bombardérov B-52 nad Estónskom, len 150 kilometrov vzdušnou čiarou od Petrohradu.

V súčasnosti „Stratofortress“ amerických síl (jeden z nich mal označenie NOBLE11) dlho krúžil nad Estónskom, len niekoľko kilometrov od štátnej hranice Ruskej federácie, informuje spravodajský kanál Aljazeera. Dráha letu oboch jadrových bombardérov sa nachádzala len 150 kilometrov od Petrohradu.

Je vylúčené, že by sa takéto výbušné lety mohli uskutočniť bez vedomia vlády vo Washingtone: Koniec koncov, aj ten najmenší incident by mohol vyvolať tretiu svetovú vojnu a spôsobiť tak apokalypsu.

Najnovšie prelety bombardérov B-52 nad Estónskom okamžite vyvolali aj reakciu vedenia ruskej armády: podľa Aljazeery vzlietla stíhačka Su-35 na záchytný manéver a ruská protivzdušná obrana bola opäť v stave vysokej pohotovosti.

Teraz vojenskí experti očakávajú ďalšiu reakciu Moskvy: ako bolo oznámené, po priblížení B-52 k Petrohradu v sobotu minulý týždeň bol o niekoľko dní neskôr nad Čiernym morom zneškodnený dron Reaper americkej armády v hodnote 14 miliónov eur.

Portál eXXpress ukazuje pôsobivé zábery amerického bombardéra natočené z ruského Su-35.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *