Robí to veľa Slovákov. Tieto dva nápoje ničia zdravie na prázdny žalúdok

pitie vody spanok

Je veľmi dôležité, akým nápojom začíname deň. Niektorým z nich je lepšie sa v tomto dennom čase vyhnúť – inak by to mohlo mať dosť nepríjemné následky. Tu sú dva nápoje, ktoré by ste nemali piť na prázdny žalúdok.

Čo nepiť na prázdny žalúdok? Na nápoji, ktorým začíname nový deň, určite veľmi záleží. Zvyčajne reflexívne siahame po káve alebo čaji. Ukazuje sa, že v niektorých prípadoch to nie je najlepšia voľba. Prečo? Vysvetľujeme.

Pitie kávy na prázdny žalúdok

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete. Hoci existuje len málo vedeckých dôkazov o tom, že pitie kávy na prázdny žalúdok je škodlivé, existujú okolnosti, za ktorých nám môže vážne uškodiť.

Donedávna lekári a odborníci na výživu poukazovali na to, že môže spôsobiť tráviace ťažkosti, pálenie záhy a podráždenie tráviaceho traktu. V súčasnosti sa názory rozchádzajú, pretože všetko závisí od mnohých faktorov. Za určitých okolností nemusí byť káva pred raňajkami tou najlepšou voľbou.

Na pozore by sa mali mať predovšetkým tí, ktorí trpia refluxom: konzumácia „malej čiernej“ v tomto dennom čase môže prispieť k aktivácii problémov súvisiacich s refluxom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nielen voda. Tieto produkty hydratujú vaše telo ešte lepšie v horúcom počasí

Je známe, že tento nápoj – konzumovaný na lačný žalúdok alebo po jedle – môže mať niekoľko negatívnych účinkov. Vypitie nadmerného množstva môže zhoršiť záchvaty paniky, viesť k búšaniu srdca alebo pocitom úzkosti. Niektorí ľudia sa môžu sťažovať na migrény, bolesti hlavy a vysoký krvný tlak. Na druhej strane, pitie kávy napríklad s mliekom alebo zeleninovým nápojom na prázdny žalúdok môže spôsobiť veľký nárast hladiny cukru v krvi.

Preto mnohí odborníci odporúčajú neprekračovať príjem kofeínu, t. j. maximálne 4 – 5 šálok kávy denne. Káve pred spaním by ste sa rozhodne mali vyhnúť. Zlatá stredná cesta? Pitie kávy v dule so zdravými raňajkami.

Čaj na prázdny žalúdok? Radšej sa mu vyhnite

Čaj je jedným z najzdravších nápojov na svete. Najlepšie je však nepiť ho pred raňajkami. Čaj nalačno môže podráždiť žalúdok a narušiť acidobázickú rovnováhu. Niektorí sa domnievajú, že pitie čaju na prázdny žalúdok môže viesť aj k nevoľnosti a bolestiam hlavy. Môže tiež brániť vstrebávaniu živín, najmä železa. To všetko je spôsobené prítomnosťou polyfenolov, ako sú taníny a kofeín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si možno za tento obľúbený nápoj zaplatia astronomické sumy. Dnes je lacný

Čaj má tiež močopudný účinok a odstraňuje vodu z tela. Vzhľadom na to, že ráno sme po mnohých hodinách spánku dehydrovaní, pitie čaju tento stav len zvyšuje. A nadmerná dehydratácia organizmu vedie k svalovým kŕčom.

Čomu ďalšiemu by sme sa mali vyhnúť? Na prázdny žalúdok by sme nemali piť citrusové šťavy, alkohol, ako aj sladké, perlivé nápoje.

Pite na prázdny žalúdok po prebudení. Zlepšite si metabolizmus

Akým nápojom je najlepšie začať deň? Samozrejme, najlepšou voľbou je voda, najmä neperlivá. Preto je najlepšie siahnuť po pohári vody hneď po prebudení, čo bude mať pozitívny vplyv na váš tráviaci systém.

Tí, ktorí držia diétu, si do nej môžu pridať plátok citróna. Na druhej strane zmes vody, citróna a medu zvyšuje imunitu organizmu, preto je najlepšie po odvare siahnuť na jeseň a v zime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *