Robte si tento drink proti únave, ktorá prichádza v tomto období

pexels daniela miskulin 2424034

Jeseň a zima sú obdobím, keď náš organizmus dostáva poriadne zabrať. Oplatí sa dbať na prírodné spôsoby posilnenia imunity a boja proti prechladnutiu. Mojím rokmi osvedčeným patentom je pohár tohto nápoja.

Vždy, keď cítim, že sa mi upcháva nos a prechladnutie už klope na dvere, bežím do kuchyne pripraviť si tento posilňujúci nápoj. Funguje dobre ako prírodný liek na prechladnutie, ale oplatí sa ho piť aj preventívne, pretože je to silná dávka vitamínov v jednom malom pohári.

Posilňujúci grapefruitový nápoj
Základom môjho nápoja je citrónová šťava a grapefruit, ktoré poskytujú obrovské množstvo vitamínu C. Medzi zložkami sa objavuje aj cesnak, známy ako prírodné antibiotikum, a med, ktorý nápoj nielen trochu osladí, ale aj posilňuje srdce, znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh a brzdí rozvoj aterosklerózy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

1 pohár teplej vody,
1 grapefruit,
1 citrón,
1-2 strúčiky cesnaku,
1-2 polievkové lyžice medu.

Ovocie ošúpem a nakrájam na štyri časti. Odstránim semienka a vložím do mixéra.
Rozmixujem spolu s ošúpaným cesnakom a medom.
Vzniknutú dužinu vložím do pohára a zalejem teplou vodou. Premiešajte a vypite.

Nápoj na zdravie

Vedecké štúdie jasne uvádzajú, že grapefruity majú pozitívny vplyv na činnosť srdca. Dokážu znížiť hladinu cholesterolu v tele a majú vplyv aj na zníženie krvného tlaku. Sú výborným prostriedkom proti ateroskleróze. Za tieto vlastnosti vďačia silným antioxidantom, ako sú lykopén a karotenoidy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Neexistujú žiadne kontraindikácie, ktoré by nám bránili v každodennej konzumácii grapefruitov, pokiaľ nie sme na citrusy alergickí. V niektorých prípadoch môže byť potrebné obmedziť alebo úplne vylúčiť toto ovocie zo stravy. Je to v prípade, ak existujú nebezpečné interakcie medzi grapefruitovou šťavou a liekmi, ktoré užívate. Odporúčame poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom, aby ste predišli možným zdravotným problémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *