Rozkrojte zemiak a neuveríte, čo s ním dokážete vo vašej kuchyni. Nepotrebujete chémiu

pexels curtis adams 7601156

Obávate sa, že agresívne čistiace prostriedky môžu poškodiť váš nábytok? Nie ste si istí, ktorý z nich bude vhodný pre konkrétny povrch? Odteraz si už s tým nemusíte robiť starosti. Nahraďte ich osvedčenými domácimi metódami, vďaka ktorým bude každý povrch žiarivo čistý a odtlačky prstov budú len nepríjemnou spomienkou. Zistite, čím čistiť čelá skriniek.

Už nebudete musieť vdychovať silné výpary ani bojovať so suchou pokožkou na rukách po čistení. Uvedené metódy sú úplne bezpečné pre vás aj pre povrch vášho nábytku. Zistite, ktoré prírodné produkty môžete použiť na účinné odstránenie odtlačkov prstov z čiel skriniek.

Ako účinne vyčistiť čelá skriniek? Tu je niekoľko osvedčených metód:

  • sóda bikarbóna
  • Jedlá sóda pomôže odstrániť nielen odtlačky prstov, ale aj iné mastné škvrny a dokonca aj zaschnutú špinu. Jednoducho nasypte trochu jedlej sódy na vlhkú handričku a utrite ňou skrinky. Prípadne rozpustite 2 polievkové lyžice jedlej sódy v 0,5 litra vody – namočte do tejto zmesi handričku a vyčistite nábytok.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Každá práčka má tlačítko, ktoré vám ušetrí peniaze. Skoro nikto o tom nevie

Ocot

V miske zmiešajte trochu octu, vody a prostriedku na umývanie riadu (na zmiernenie ostrého zápachu). Vzniknutým čistiacim prostriedkom utrite čelá skriniek. Ide o najsilnejší z navrhovaných patentov, ktorý nielen účinne čistí, ale aj dodáva nábytku lesk a prídavok citrónovej šťavy poskytuje sviežu vôňu v celej miestnosti.

zemiaky

Ide o starú, ale osvedčenú metódu, ktorá je známa už po celé generácie. Ak sa chcete zbaviť mastných odtlačkov prstov z nábytku, jednoducho ho pretrite zemiakom rozrezaným na polovicu – v okamihu zmiznú. Je to najjednoduchší, ale veľmi účinný trik.

Preskúmajte ďalšie spôsoby použitia zemiakov

Zemiak, taká bežná zelenina, sa dá použiť nielen na večeru. Samotný zemiak, ako aj voda po jeho uvarení, sa dajú použiť ako čistiaci prostriedok:

  • Zrkadlá – utrite ich polovicou surového zemiaka. Výsledok? Žiadne šmuhy, len lesk!
  • Hrdzavé nože – zapichnite ich do zemiakovej hľuzy a nechajte niekoľko minút pôsobiť;
  • Medené náradie – nastrúhajte zemiak na jemnom strúhadle a zmiešajte ho s 1 lyžičkou citrónovej šťavy. Vzniknutú kašu naneste na medený povrch a nechajte zaschnúť. Potom opláchnite a osušte;
  • strieborné príbory a šperky – uvarte zemiaky v nesolenej vode, sceďte ich, ale vodu prelejte do menšej nádoby, do ktorej potom ponorte postriebrené predmety. Nechajte ich takto asi hodinu, potom opláchnite a osušte;
  • linoleum – tento povrch môžete tiež vyčistiť handričkou namočenou v mierne vychladnutej zemiakovej vode. Ani tá najodolnejšia špina nemá šancu prežiť! Potom ju jednoducho opláchnite čistou vodou a utrite do sucha;
  • umývadlo – ako je uvedené vyššie;
  • kanvica – ako vyššie.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov zle kúri v radiátoroch a potom platia zbytočne veľa. Viete o tomto?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *