Rozrežte citrón a dajte ho do rúry na pečenie. Ušetrí vám to veľa práce a času

Untitled 1 1

Citróny sa hodia nielen do jedál, dezertov a nápojov. Môžete ich použiť aj na čistenie, aby ste sa zbavili nepríjemných pachov a odolnej špiny. Stačí siahnuť po dvoch citrónoch a nebude po nich ani stopy.

Ak sa chcete pri čistení interiéru rýchlo a jednoducho zbaviť rôznych škvŕn, siahnite po citrónoch. Tieto nenápadné plody vám pomôžu dokonale vyčistiť povrchy a pripáleniny. Stačí ich použiť správnym spôsobom a ušetríte veľa času, peňazí a zabudnete na drhnutie.

Ako vyčistiť rúru pomocou citrónov? Je to rýchle a jednoduché

Na vyčistenie veľmi znečistenej rúry nemusíte používať chemikálie z drogérie. Jednoducho siahnite do chladničky po dvoch veľkých citrónoch a bez drhnutia si poradíte aj s tými najodolnejšími pripáleninami. Citróny rozrežte na polovicu a vytlačte z nich šťavu do rúry na pečenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Nalejte do nej vodu a pridajte citrónovú kôru. Predhrejte rúru na čo najvyššiu teplotu a vložte žiaruvzdornú nádobu naplnenú citrónmi do rúry približne na 25 minút. Po uplynutí tohto času spotrebič vypnite a počkajte, kým vychladne natoľko, aby ste ho mohli vyčistiť bez obáv z popálenia. Teplou citrónovou vodou opláchnite vnútro rúry a zbavte ju pripálenín a nečistôt.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete prečo by ste mali jesť zmrazený citrón a nastrúhať ho? Povieme vám

Univerzálny čistiaci prostriedok na báze citróna. Ako ho pripraviť?

Citrón môžete použiť aj na prípravu univerzálneho čistiaceho prostriedku. Skvele sa bude hodiť na utieranie rôznych povrchov, ako sú kuchynské pracovné dosky, nábytok a kúpeľňové vybavenie. Šupky z troch citrónov nakrájajte nadrobno, vložte ich do nádoby a zalejte pol šálky liehového octu. Nádobu uzavrite a potom všetko na týždeň odložte.

Po uplynutí tejto doby tekutinu preceďte a prelejte do fľaše s rozprašovačom, aby sa ľahšie používala. Citrónová aróma odstráni dráždivý zápach octu a zároveň obohatí zmes o antibakteriálne vlastnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *